Як обрати надійного помічника для саду і лану

0
111509

Обприскувачі, або як їх ще називають, розприскувачі використовуються для розпилення рідких чи порошкоподібних речовин для поливу, підгодівлі або ж лікування рослин. Використовують їх фермери і дачники, професійні квітникарі і фахівці служб озеленення, адже за їх допомогою вищезгадані процедури проводяться швидко і без значних фізичних навантажень. Застосовуються розприскувачі для обробки дерев, виноградників, живоплотів, городніх насаджень, клумб, кімнатних квітів, а також рослин у теплицях та оранжереях. Той, хто має у себе на озброєнні таке обладнання, набагато ефективніше бореться зі шкідниками та хворобами рослин, а також може проводити їх позакореневе підживлення.

Серед різноманіття обладнання існує кілька основних класифікацій обприскувачів. Розпилювачі, що належать до першої класифікації, поділяються за типом виконання на ручні, з наплічними або ранцевими ременями, та моделі на візку. Кожен із них вказує на спосіб транспортування пристрою під час роботи. Якщо конструкція не є важкою, а маніпуляції короткочасні, то тут краще надати перевагу ручному варіанту. Для тривалих дій із розпилювачем місткістю 5 літрів доцільніше закріпити його на спині за допомогою ранця або повісити на плече. Для комфортнішого ж використання важкого й більш місткого розпилювача передбачено візок з колесами, на який встановлюється наповнений рідиною-розчином бак.

Наступна класифікація стосується типу приводу. Розприскувачі бувають пульверизаторні, помпові, важільні, акумуляторні, електричні та бензинові. Щоб не помилитися під час вибору обприскувача, важливо розуміти, який обсяг роботи доведеться за його допомогою виконувати. Від цього залежать показники потужності, продуктивності, місткості бака, дальності подачі напору та особливості транспортування конструкції. Вибір потрібного варіанту залежить від площі обробки та комфорту під час експлуатації. На малих ділянках досить буде й помпового або важільного варіанту. Для обробки ж великих площ доцільно придбати модель з акумулятором або моторозприскувач. Тут треба зауважити, що для роботи в закритому просторі користуються будь-якими  пристроями окрім бензинових, бо останні продукують шкідливі для здоров’я людей вихлопи, тому використовуються лише на вулиці.

До речі, вибираючи розприскувачі, поцікавтеся їх технічними характеристиками і призначенням, адже не всі моделі призначені для розпилення сухих складів препаратів. Більшість використовується у роботі лише з рідинами. Хоча є й універсальні варіанти, які, крім рідких і порошкових речовин, розпилюють ще й лаки, фарби та різні олії.

Найпрактичнішими помічниками на площах до 30 соток будуть помпові розприскувачі, для роботи з якими доведеться нагнітати тиск вручну. Маніпуляція створює досить непоганий тиск, і тому ними найчастіше користуються при обприскуванні дерев на присадибних ділянках. Комплектуються вони баками місткістю від 2 до 12 літрів, а підкачка тиску у помпі виконується рухом рукоятки (вгору–вниз). Згадана категорія розприскувачів має невисоку вартість, оскільки їх конструкція досить проста, вони є невеликими, бо розраховані на маленькі обсяги роботи, а тому й місткість їх нижча, ніж у ранцевих. Але ж і працювати з ними набагато простіше. Варто зазначити те, що у плані продуктивності вони поступаються іншим видам обприскувачів, адже призначені для роботи на невеликих ділянках. У них вже є регулювання струменя, що дуже спрощує роботу, вони легкі, і тому мобільність під час їх використання підвищується. Є розприскувачі, які оснащені простим розпилювачем з регулюванням струменя, а є й такі, які мають ручку з помпою всередині.

Схожа конструкція, але трохи інший принцип накачування повітря у важеля ручного обприскувача. По-перше, тиск утворюється у резервуарі, а не в помпі. По-друге, нагнітання повітря здійснюється за допомогою спеціального важеля біля основи бака. До речі, його можна встановлювати з комфортного для користувача боку (шульга не відчуватиме незручностей). Для збереження механізму існує фільтр, який запобігає потраплянню дрібних частинок всередину й попереджає забивання форсунок. Раджу віддавати перевагу тим моделям, у яких трубка телескопічна, оскільки завдяки цьому можна працювати біля високих насаджень. Процес розпилення розчину можна регулювати насадками і різною силою натискання на кнопку, хоча для роботи впродовж тривалого періоду часу кнопка може й фіксуватися в натиснутому положенні.

Якщо ж користувачеві потрібно буде працювати довго та інтенсивно, то в цьому випадку варто спробувати акумуляторний розприскувач, який має у своїй конструкції електропривід. Його можна охарактеризувати трьома словами: тихий, місткий, високопродуктивний. Привід від батареї виключає фізичні зусилля людини для накачування тиску, і все, що потрібно робити операторові  – це  натискати на кнопки і направляти струмінь у потрібний бік. У цього розприскувача є регулювання подачі, індикатор заряду та інші додаткові функції для зручності в роботі. Наразі популярні два типи акумуляторів до них – нікель-кадмієві і літій-іонні. Останні виграють за характеристиками, тривалістю роботи та терміном експлуатації. Залежно від фірми-виробника прилад може працювати без підзарядки до 8 годин, що особливо цінується при роботі на віддалених від джерел живлення ділянках. Сам акумулятор заряджається від побутової мережі у 220 В і має невелику вагу. Отже, ці розприскувачі також неважкі, до того ж вони всі мають ранцеву конструкцію. У комплект до них входять різні форсунки для широкого застосування. Та якщо чогось і бракуватиме у комплекті, то все необхідне можна без проблем окремо придбати у торговельних закладах.

Для тих, хто планує обробляти польові площі, великі ділянки й сади та паркові зони, радимо обирати бензинові моторозприскувачі. Під час роботи з ними оператор докладає зусиль тільки на рух–переміщення, а сам процес розпилення у цьому випадку максимально автоматизовано. Моторизовані розприскувачі дозволяють працювати з різними ємностями, легко сягають верхівок дерев телескопічними штангами, підготовлені до багатогодинної експлуатації. Відзначимо, що саме такий розприскувач буде більш придатний для роботи на масштабних ділянках. Залежно від потужності двигуна моторозприскувач буде подавати розчин на ту чи іншу висоту і довжину, і чим він потужніший, тим продуктивнішим буде. До речі, у деяких моделях можуть застосовуватися і порошкові добрива.

  • Обираючи розприскувач, варто звернути увагу на бренд. Можна надати перевагу тим, які найбільш прийнятні за ціною, деталі та комплектуючі до них зазвичай дешевші та й сервіс доступніший.
  • Звертайте увагу на матеріал виробу, на те, що бак повинен бути щільним і без дефектів лиття, без сколів і тріщин. Уважно перевіряйте цілісність інструменту, якість складання і надійність самих кріплень та вузлів приладу.
  • Переконайтеся у наявності та вільному доступі додаткового оснащення й запчастин до моделі, яка вас зацікавила. Бажано одразу ж у торговельному закладі перевірити розприскувач на працездатність, щоб не придбати бракований або ж неякісний інструмент.

Андрій Навродський

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here