Рідина з мурах – чудовий пестицид

0
11868

Хвороби рослин становлять велику загрозу для виробництва продуктів харчування, а деякі з них стійкі до існуючих пестицидів. Нове дослідження, яке провели датські вчені, показує, що африканські мурахи тетрапонера (Tetraponera) виділяють хімічні сполуки, які ефективно пригнічують патогени на рослинах, навіть коли сучасні ЗЗР не допомагають. Про це повідомляє Hortidaily.

Нещодавно було виявлено, що ці мурахи містять на своєму тілі хімічні сполуки, які можуть вбивати бактерії MRSA, які є стійкими навіть до відомих антибіотиків і вражають людей. Рослинам, а отже виробництву продуктів харчування, ця бактерія теж загрожує. Тому рослини можуть отримати користь від сполук, які виробляють мурахи, щоб захистити себе.

Tetraponerа

У новому дослідженні дослідники з Орхуського університету переглянули наявну наукову літературу і виявили напрочуд велику кількість хімічних сполук із мурашиних залоз та бактерій, які здатні вбивати небезпечні патогени рослин.

Мурахи живуть у густонаселених гніздах і тому піддаються високому ризику передачі хвороб. Тому вони здатні виділяти антибіотичні речовини із залоз та колоній бактерій на їхніх тілах. Ці сполуки мають значний вплив на низку рослинних патогенів.

Згідно з дослідженням, застосування мурашиних речовин можна застосовувати принаймні трьома різними шляхами – використання живих мурашок у рослинництві, шляхом хімічної імітації захисних сполук мурах або шляхом копіювання їх генів або бактерій, які кодують речовини, і пересаджуванням цих генів у рослини.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here