Овочівники України: “Бейо” – це дійсно якість!

0
11791

Створити надійний конвеєр надходження якісної овочевої продукції для великих господарств, які працюють з мережами супермаркетів, або планують налагоджувати співпрацю з ними, – завдання не з простих. Головне, щоб така продукція відповідала маркетинговим стандартам самих супермаркетів, була запитуваною споживачами, а також технологічною, тобто гібриди овочевих культур повинні бути пластичними і відповідати сучасним технологічним параметрам вирощування овочевих культур та добре зберігатися, і такими, що не підведуть фермера за будь-яких обставин.

Українське представництво компанії «Бейо», всесвітньовідомого виробника високоякісного насіння овочевих культур, гасло якого: «Бейо – це якість!», організувало для українських овочівників виїзний семінар у провідні овочеві господарства Львівщини, регіону, який славиться своїми поставками на продовольчий ринок України якісних коренеплодів моркви та буряка столового, цибулі та капусти, які в овочевому середовищі люблять називати «борщовим набором» на стіл українців протягом усього року.

Представники журналу «Овочі і Фрукти» разом із учасниками Дня поля відвідали ФГ «ЛІМ» (с. Товмач, Кам’янка-Бузький район, Львівська обл.) та Агрофірму «Дзвони» (с. Вовків, Перемишлянський р-н, Львівська обл.) і за відгуками керівників господарств та на власні очі переконалися, що дійсно насіння «Бейо»   є надійною основою для успішної діяльності будь-якого овочевого господарства та запорукою гарного врожаю.

Морква «Бейо»: від «Берліна» до «Ніагари» через витончену «Бермуду»

Лінійка гібридів моркви «Бейо» в Україні представлена дуже широким спектром фарб, форм і розміру, починаючи від Курасао F1 раннього шантане типу, до Ніагари F1 з коренеплодами типу «берлікум», які при належному догляді можна «нагнати» до великої маси та направити на переробку.

За словами Лесишака Михайла Івановича, керівника ФГ «ЛІМ», середній вихід стандартної моркви в господарстві становить біля 65 т/га. Але за сприятливих погодних умов та належному догляді, урожайність гібриду Нерак F1  може становити і 115 т/га, як це було у господарстві у попередні роки.

У фермерському господарстві «ЛІМ», яке спеціалізується на вирощуванні, окрім моркви, ще й буряка столового і цибулі ріпчастої, найбільше під цією культурою виділено площі у 6 га під Каскад F1, гібридом, який полюбився багатьом українським фермерам, майже по стільки ж надано під інші «бестселери» «Бейо» Берлін F1 і Нерак F1 – по 5 га та Кордоба F1  –  1 га.

Норма висіву насіння моркви у господарстві становить 970 тис. насінин на 1 га, яке висівають на гребені. Весь виробничий процес у господарстві, включно із збиранням, механізований, що дає можливість тримати собівартість виробництва продукції у «консервативних рамках».

Берлін F1 вже другий рік поспіль вирощується у господарстві та має всі шанси стати лідером за обсягами виробництва. За словами Володимира Дервальда, представника компанії «Бейо» в Західному регіоні, Берлін F1 в Україні комерційно представлений лише 2-й рік і за цей період продажі його насіння виросли у тричі. Його переваги в тому, підтверджує також й господар-фермер, що навіть при ранніх посівах, а у господарстві його висівали 24 квітня, він не розтріскується, формує високий урожай і дуже добре зберігається. Коренеплоди Берлін F1 належать до сортотипу «берлікум» і їх легко збирати комбайном.

Щодо механізованого збирання моркви, то з досвіду Михайла Івановича, комбайном її можна збирати до перших стійких морозів, тому що як тільки вона піддалась його впливу, її листя лягає і збиральний механізм комбайна його не може зафіксовувати. Також рекомендуються, щоб  коренеплоди моркви зберігалися із вмістом  25-30% ґрунту, тоді вона краще зберігаються. Вирощування сучасних гібридів моркви, здатних тривалий час зберігатися та наявність сучасного сховища дає можливість господарству реалізовувати коренеплоди до кінця травня.

Характеризуючи інший найбільш популярний серед українських овочівників «бестселер», гібрид моркви Каскад F1, Володимир Дервальд розповів, що він належить до сортотипу «шантане». Його вегетаційний період становить 110-130 днів і можна використовувати для отримання середньоранньої продукції, а також для тривалого зберігання. Перевагою Каскад F1 є те, що його коренеплоди швидко наганяють масу, але при цьому не лопають. Хоча сортотип «шантане» не зовсім типовий для Західного регіону України, проте останні чотири роки він займає все більші площі, і у ФГ «ЛІМ» у цьому році посіяно біля 40% площі моркви даної лінії. Його перевага в тому, що можна збирати як морквяним, так і картопляним комбайном, і він при цьому, а також при мийці і фасуванні не травмується і не ламається. Після миття його коренеплоди мають інтенсивно окрашене червоно-оранжеве забарвлення. На важких ґрунтах рекомендується вирощувати саме сортотип «шантане». Тому Центральна Україна, схід  і південь підходять для вирощування Каскад F1, там більше 70% займає «шантане» тип. За словами власника господарства, на початку вересня робили пробну викопку і його врожайність становила 60 т/га.

Гібрид Кордоба F1 – ще один серед «важковаговиків» гібридів моркви із портфоліо «Бейо», яке, до речі, в Україні представлено біля двадцяти гібридами, за площами вирощування, це та «робоча конячка» за врожайністю та якістю, на якій фермер може «виїхати» будь-якого сезону. Також має дуже красиві коренеплоди після мийки, які трохи довші, аніж у Каскад F1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here