Війна в Україні негативно вплинула на зовнішньо-економічні зв’язки багатьох країн європейського континенту. Зокрема, і на експорт плодоовочевої продукції з Молдови. Внаслідок ембарго на ввіз молдовських фруктів до рф, країна втратила основний ринок збуту. Тому молдовські підприємці активно шукають альтернативні напрямки збуту продукції за кордоном. Нещодавно з цією метою делегація з Молдови відвідала Арабську республіку Єгипет, де під час переговорів намагалася переконати єгипетських колег знизити існуючі митні тарифи стосовно молдовських яблук. Бо в іншому випадку, поставки цих плодів з Молдови будуть економічно недоцільними. Націнка становитиме 41,5% до собівартості ввезеної партії. Про це інформує МОЛДПРЕС.
За повідомленням інших джерел, задля налагодження збуту яблук Молдова веде переговори і з Індією, де дефіцит цих плодів на ринку сягає 435 тис. тон на рік. Невеликі партії яблук Молдові вже вдалося експортувати у Німеччину і країни Перської затоки. Однак висока конкуренція на тамтешніх ринках обмежує можливості входу нових гравців. Тому молдовські експортери зосереджують свої зусилля на єгипетському та індійському напрямках, де вбачають більше можливостей для продажів.














