МАЛІБУ F1 ТА ЮРМАЛА F1 – НОВІ ЗІРКИ НА УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ ЦУКРОВОЇ КУКУРУДЗИ

0
11688

Співробітники агровідділу ТОВ «ВКО «Дельта-Агро» та редакція журналу «Овочі і Фрукти» провели порівняльну оцінку товарних та смакових якостей гібридів кукурудзи цукрової вітчизняної селекції компанії «МНАГОР», таких як Малібу F1 та Юрмала F1.

Сортозразки були відібрані з посівів фермерського господарства, котре розташоване в м. Овруч Житомирської області, тобто усі гібриди росли в однакових агрокліматичних умовах. Посіви не оброблялися засобами захисту рослин та не використовувалися мінеральні добрива, отже рослини росли на природному родючому фоні, а це дає підстави вважати, що вирощена продукція належить до типу органічної. За контроль взятий один із популярних на українському споживчому ринку гібридів кукурудзи цукрової іноземної селекції.

З метою дотримання об’єктивності отриманих результатів сортозразки були пронумеровані. Візуально були проаналізовані розмір, діаметр, кількість рядів і вирівняність зерен в качанах та їх забарвлення. Під час дегустації були проаналізовані смак, консистенція зерен та їхнє забарвлення після варки. Оцінка товарних та смакових якостей проводилася по 5-бальній шкалі. По закінченні аналізу було виведено загальну оцінку для кожного гібрида.

Так, найсмачнішим та найпривабливішим виявився гібрид Малібу F1, якому дегустатори одноголосно поставили оцінку «5». За товарними та смаковими (споживчими) якостями він перевершив контрольний зразок, який набрав 4,1 балів. На рівні із контролем виявився гібрид Юрмала F1.

Гібрид-контроль (один із популярних гібридів на українському ринку кукурудзи цукрової)

Отримані результати дають підстави вважати, що гібриди Малібу  F1 і Юрмала F1, селекції компанії «МНАГОР», мають право вирощуватися у фермерських та присадибних господарствах, тому що вони не поступаються, а в деяких випадках і перевершують інші гібриди кукурудзи цукрової із представлених на українському ринку.

Відгуки клієнтів за сезон 2017 року:

Максим, дистриб’ютор насіння овочевих культур, м. Дніпрорудне, Запорізька область:

– Працюю з компанією «МНАГОР» третій рік. Дуже хвилювався, які будуть відгуки від фермерів. Ризикнув, бо ціна була приємна. Наступного року було багато передзамовлень на Багратіон – всім сподобався. В цьому році разом із одним фермером заклав Демо-посів усієї лінійки, щоб показати своїм клієнтам. Найбільш сподобалась суперсолодка Юрмала F1: качани 24-27 см, дуже смачні й солодкі. Знов маю багатенько передзамовлень від тих, хто спробував. Цього року планую запропонувати своїм ще дві новинки: Візантію F1 та двокольорову Мармурову F1. Сподіваюсь, що «МНАГОР» й надалі буде радувати не лише якісними новинками і приємною ціною, а  й додатковими знижками.

Неля, власниця магазину, Запорізька область:

– Завжди, коли замовляю якусь новеньку продукцію для магазину, намагаюсь і в себе на дачі посіяти. Тоді,маючи власний досвід, вже об’єктивно оцінюю відгуки своїх клієнтів. Цього року посіяла по декілька 50-тиметрових рядочків Уокер F1 (Ларк Сидс) та Юрмалу F1  («МНАГОР»). Трохи перезапилилась, але дуже сподобалась – смачна й солодка. В Юрмалі F1 качан трохи менший. Нажаль, без поливу страждали обидва. За два-три дні від жари згортали листочки. Після поливу дуже швидко відходили. В магазині ж першим розкупили насіння Барселони F1, бо вона сама рання. Всі хочуть суперсолодкі і ультра ранні гібриди і щоб качан був великий. Чекаю свіжого насіння цукрової кукурудзи, бо розкупили цілком все.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here