Маленькі хитрощі вирощування овочевих культур у новому сезоні

0
11950

Сезон 2018/19 років, напевно, надовго запам’ятається українськи овочівникам. І не тому що все так гладко та легко складалося під час вирощування культур. Проблеми були – як очікуванні, так і зовсім несподівані. Шалена навала трипсу – звична ситуація на півдні при вирощуванні цибулі, капусти, несподіваний літ бавовняної совки та капустяної молі, прогресування розвитку бактеріозів, кореневих гнилей на томатах, та ще повітряна засуха. І це далеко не весь список. Та урожай отримали всі, але не такий як за звичай. Висока ціна на продукцію вже з поля говорила що, навіть, за недобору врожаю, рентабельність буде висока. Так і сталося. Рік вдалий на ціну, продано все.

І ось попереду новий старт – початок нового сезону. На півдні вже в березні розпочато посів цибулі, моркви. А це нові надії та очікування, тяжка робота у вирощуванні та відповідальна у збереженні посівів від хвороб та шкідників. А чи добре перезимували останні? Напевно, так, адже зима м’якою була, а весна рання. Тому цього року потрібно як ніколи відповідально віднестися до вибору ЗЗР. Мати в своєму «арсеналі» надійні, ефективні, та перевірені часом препарати. Саме таким параметрам відповідають ЗЗР компанії BASF.

Компанія BASF має широкий спектр препаратів які дозволяють інтегрувати їх в системи захисту досягаючи максимальної ефективності у контролы багатьох патогенів і шкідників, для отримання високоякісного врожаю з мінімальним впливом на навколишнє середовище. На овочевих культурах одними з основних шкодочинних патогенів є альтернаріоз, фітофтороз та пероноспороз. В свою чергу BASF пропонує фермерам препарат Акробат® МЦ, на якому засновані всі інтегровані системи захисту в овочевих культурах та картоплі. Це добре відомий фунгіцид на основі двох діючих речовин диметоморфу та манкоцебу поєднання яких надає препарату відмінну профілактичну та лікувальну дію. Запобігає розвитку патогенів як на поверхні рослини так і в його тканинах – це в свою чергу визначає його значну тривалість дії. Диметоморф – системний компонент проявляє лікувальну дію знищуючи прониклий у рослину міцелій гриба протягом 2-3 діб після зараження. Це гарантує успіх у разі, коли хвороба розпочалась, але ще не проявила зовнішніх ознак. Антиспоруляційна дія препарату, що досягається за рахунок диметоморфу істотно знижує спороношення гриба і утворення статевих структур – ооспор. За весь довготри валий час застосування препарату на території України не виявлено розвитку резистентності патогенів до цього препарату.

Компанія BASF постійно шукає нові рішення, які допоможуть фермерам досягти значних результатів у бізнесі та додають впевненості під час прийняття рішень. Так на томатах зареєстрований Кабріо® Дуо – це інноваційний фунгіцид, застосування якого комбіновано впливає на рослини томату: ефективний контроль основних хвороб доповнює фізіологічний ефект, що зменшує вплив стресових умов що загалом веде до підвищення кількості врожаю та його якості. Під час чисельних досліджень у лабораторних і польових умовах була відмічена збільшення щільності фотосинтезу на рослинах оброблених препаратом Кабріо® Дуо.

Це сприяє зв’язуванню більшої кількості вуглекислого газу і, як наслідок більш інтенсивному утворенню вуглеводів, що веде до збільшення цукру в плодах. Піраклостробін, що входить до складу препарату, збільшує активність ферменту нітратредуктази, що призводить до збільшення споживання азоту та стимулює ріст рослин. Рослини оброблені фунгіцидом Кабріо® Дуо, краще засвоюють азот із ґрунту і краще асимілюють його в період вегетації.

Позиціонування препаратів BASF у системі захисту томатів

Новітнім рішенням у боротьбі із фітофторозом на картоплі і томатах є препарат Орвего®, що поєднує в собі дві діючі речовини, надійний і перевірений диметоморф та новітній аметоктрадин. Компоненти фунгіциду діють на різні стадії в циклі розвитку фітофторозу. Контактний компонент препарату Орвего® аметоктрадин адсорбуючись у восковому шарі, утворює стійкий до змивання зовнішній захисний екран. Орвего® зареєстрований і рекомендований до застосування з відносно низькою нормою витрати 0,8-1,0 л/га. Завдяки інноваційній формуляції препарат достатньо гнучкий при виборі кількості робочої рідини (250-1000 л/га.), не знижуючи при цьому ефективності, так само якісно і рівномірно покриваючи оброблювальні рослини. Орвего® має чудові екологічні характеристики, які відповідають найвищим вимогам європейських стандартів, безпечний і зручний, він ефективно доповнить будь-яку систему захисту картоплі та томатів проти хвороб під час вегетації. Крім фітофторозу картоплі і томатів Орвего® ефективно використовується для контрою пероноспорозу огірків і цибулі. Цей препарат гарантує високу якість врожаю, забезпечуючи впевненість і зручність у застосуванні.

Кожного сезону великих збитків при вирощцванні овочевих культур завдає альтернаріоз. Перші ознаки цієї хвороби проявляються вже на ранніх стадіях культури на нижніх листках і за сприятливих умов здатні знищити надземну масу рослини за декілька тижнів. Найактивніше захворювання розвивається при чергуванні теплої сухої та погоди з рясними дощами та росами. Для ефективного контролю потрібна правильно складена \ програма фунгіцидних обробок, головною метою якої є вірне чергування препаратів, що містять манкоцеб та метирам (Полірам® ДФ) зі спеціалізованим препаратом проти альтернаріозу – Сігнум®. Цей мультикультурний препарат винятково контролює такі збудники альтернаріозу як Alternaria solani та Alternaria alternatа. Для обробки картоплі норма витрати препарату складає 0,25-0,3 кг/га. На моркві норма витрати препарату складає 0,75-1,25 кг/га, що дозволяє контролювати такі хроби, як альтернаріоз, біла гниль, борошниста роса та іржа. Для застосування на цибулі рекомендовано норму 1-1,25 кг/га, що дозволить проконтролювати альтернаріоз, кладоспоріоз, переноспороз, та гнилі. Також цей препарат зареестрований для внесення на суниці і волоському горіху контролюючи низку плямистостей та гнилі. Застосування препарату Сігнум® значно підвищує лежкість готової продукції в складах.

Для захисту насаджень від бурянів компанія BASF пропонує неперевершений тандем гербіцидів Стомп® 330 та Фронтьер® Оптіма.

Стомп® 330 – селективний гербіцид, діючою речовиною якого є пендиметалін, проявляє високу ефективність у контролі широкого спектру однорічних дводольних та злакових бур’янів. Регламент даного препарату дозволяє його застосовувати на багатьох культурах. Стомп ® 330 формує стійкий екран, що здатний зберігати ефективність і після значних опадів.

Фронтьер® Оптіма – діюча речовина диметенамід – П, вноситься до появи сходів картоплі після останнього підгортання. Рекомендована норма застосування 0,8-1,2 л/га. Особливістю цього препарату є надзвичайна ефективність у посушливих умовах та висока біологічна активність проти злакових та деяких дводольних бур’янів. На ґрунтах із високим вмістом гумусу понад 3,5%, норма гербіциду може бути збільшена до 1,4 л/га.

Підходячи до складання схем захисту своєї культури від хвороб, шкідників, бур’янів зробити вибір серед великої кількості ЗЗР складно, ще складніше прорахувати ризики, що чекають за період росту культури. Тому опираючись на власний досвід та маючи в системі захисту інноваційні складові, що пропонує компанія BASF – отримання гарних врожаїв гарантовано.

Позиціонування препаратів BASF у системі захисту картоплі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here