Качки як новітній інсектицид

0
11520

На весь світ прославилася виноробня Vergenoegd Löw, яка знаходиться у Південно-Африканській республіці у передмісті Кейптауна, за рахунок 1000 качок, яких щодня випускають пастися на виноградні плантації у якості вбивць шкідників. Щоправда достеменно не відомо, який коефіцієнт корисної дії від цієї затії, натомість її організатори стверджують, що завдяки качкам суттєво знизилися видатки на пестициди для виноградників. А популярність виноробного маєтку, який до того ж є об’єктом національної архітектурної  спадщини, і вина, яке виробляє підприємство, зросла колосально.

 

Як зазначається на сайті виноробні, качки індійської породи, яких використовують для боротьби зі шкідниками, є набагато спритніші і активніші за інших гускоподібних у справі винищення равликів, які у певний період здатні знищити виноградні плантації за рахунок навали цього шкідника. Тому використання великої кількості качок-бігунів  дає підстави власникам виноробні вважати себе захищеними від равликів, а також позиціонувати свою продукцію як органічну.

Цікаво, що для захисту яєць качок-бігунів, які, до речі, є досить коштовним задоволенням, що може собі дозволити не будь-який фермер цієї африканської країни, використовують зграю гусей. Вони успішно відганяють хижаків від кладок.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here