Британські врожаї під загрозою

0
11195

Британські фермери б’ють на сполох, не вистачає робітників для збору врожаю. У минулому році 63% робочих віз дісталося працівникам з України. Нині через воєнні дії кількість залучених трудових мігрантів-українців суттєво знизилася. Про це повідомляє Horti Daily.

Повідомляється, що лібералізація візової політики для сезонних робітників є недостатньою для заповнення дефіциту на аграрному ринку праці. Уряд Великобританії оголосив, що додаткові 8 000 збирачів овочів та фруктів отримають можливість працювати на полях задля попередження кризи. Ці плани були включені в нову національну продовольчу стратегію цього тижня, збільшуючи кількість тимчасових віз для іноземних сезонних сільськогосподарських працівників з 30 000 до 40 000.

Голова Національної спілки фермерів графства Норфолк Джеймі Локхарт каже, що багато фермерських господарств все ще намагаються набрати достатню кількість працівників після зміни міграційних правил в результаті Brexit, але їм це не завжди вдається. Що вже призвело до серйозних втрат врожаю і збитків для виробників.

За даними опитування, у травні 2022 року у 49% виробників харчових продуктів знизилися показники через відсутність робочої сили, а 77% організацій стикалися з низкою проблем, через низький рівень кваліфікації найнятих сезонних робітників. Додаткові витрати на навчання нових працівників з далеких країн підвищить ціни на продукти харчування, які вже наближаються до рекордно високих у Великобританії.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here