ВЕРТИМЕК® — НЕПЕРЕВЕРШЕНИЙ КОНТРОЛЬ КЛIЩIВ

0
11616

РОСЛИНОЇДНІ КЛІЩІ – ОДНІ З НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИХ ШКІДНИКІВ. ЗАХИСТ ВІД КЛІЩІВ ДУЖЕ ЧАСТО НЕДООЦІНЕНИЙ, АДЖЕ, ЗАСЕЛЯЮЧИ РОСЛИНИ, ШКІДНИК ПРОКОЛЮЄ ЕПІДЕРМІС ЛИСТКА І ВИСМОКТУЄ ВМІСТ ПАРЕНХІМИ

РОСЛИНОЇДНІ КЛІЩІ – ОДНІ З НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИХ ШКІДНИКІВ. ЗАХИСТ ВІД КЛІЩІВ ДУЖЕ ЧАСТО НЕДООЦІНЕНИЙ, АДЖЕ, ЗАСЕЛЯЮЧИ РОСЛИНИ, ШКІДНИК ПРОКОЛЮЄ ЕПІДЕРМІС ЛИСТКА І ВИСМОКТУЄ ВМІСТ ПАРЕНХІМИ

 

У пошкоджених листках стрімко пришвидшується транспірація, порушується водний баланс, знижується кількість хлорофілу, гальмуються процеси фотосинтезу. Це призводить до загального ослаблення рослини, деформації вегетативних органів і плодів та як наслідок – до зниження врожаю. Негативний вплив рослиноїдних кліщів посилюється за рахунок життєвого циклу шкідника. Живуть кліщі 30–50 днів і відкладають від 15–50 до 400 яєць, даючи 5–12 поколінь. Основними факторами стримування розвитку кліщів у природі є погодні умови та корисна акари– та ентомофауна. Сучасні препарати дозволяють обмежити чисельність рослиноїдних кліщів, зберігаючи при цьому кількісний склад корисної фауни. Одним із таких препаратів є інсектоакарицид ВЕРТИМЕК®.

Його відмінність від інших полягає в тому, що діюча речовина абамектин є аналогом природних абамектинів, що продукують ґрунтові гриби. Завдяки цьому препарат має короткий термін очікування – 14 днів. Наступною відмінністю є те, що ВЕРТИМЕК® після проникнення (протягом 2 годин) у рослину залишається в паренхімі листка, утворюючи так звані резервуари. Ця властивість дає змогу контролювати кліщів навіть тоді, коли вони живляться на протилежному від обробленого боці листка. Водночас на препарат не впливають погодні умови (висока температура, опади, ультрафіолетові промені) і він має подовжену дію на шкідників. ВЕРТИМЕК® виявляє добре виражену кишкову та помірну контактну дії, що мінімізує вплив на корисну фауну. Також препарат ефективно контролює чисельність трипсів, медяниць, мінуючих молей. Використовують ВЕРТИМЕК® у весняний і літній періоди. Обробка у весняний період спрямована на знищення самок, які виходять із місць зимівлі, за виявлення 0,3–0,5 особин на листок/бруньку.

Вегетаційний період 2015 року був досить сприятливим для розповсюдження різноманітних кліщів у садах України. Чисельність плодових кліщів перевищувала порогові показники (3 шт. на листку) й коливалася в межах від 6 до 43 дорослих особин на листку. Кількість яєць плодових кліщів доходила до 800 штук на 2 пог. м гілок. Однією з важливих причин масового розмноження плодових кліщів є неправильне застосування в садах фосфорорганічних і піретроїдних інсектицидів, які, маючи широкий спектр дії, знищують не тільки шкідливих, а й корисних представників ентомо– і акарифауни, серед яких багато хижаків рослиноїдних кліщів, здатних регулювати їх чисельність.

Варто зауважити, що при такому поширенні плодових кліщів 2015 року найбільш ефективно спрацював препарат ВЕРТИМЕК®. Багато садоводів використовували його проти грушевої медяниці, яка в останні роки в грушевих садах завдавала значної шкоди. Результативність застосування препарату ВЕРТИМЕК® виявилася дуже високою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here