Бактеріальний рак: діагностична платформа для специфічного виявлення збудника

0
111484

Бактеріальний рак томатів — це захворювання, яке може привести до значних втрат в тепличних і польових виробничих системах. Це захворювання викликане бактеріальним патогеном Clavibacter michiganensis. Кращий спосіб боротьби з бактеріальної виразкою — це забезпечити чистоту насіння томатів і дотримання належних санітарних норм, передає tomatonews.

Група патологів рослин, в основному базується в Каліфорнійському університеті в Девісі, зацікавилася вивченням Clavibacter. Зокрема, вони хотіли розробити діагностичну платформу, яка могла б спеціально визначати патоген томата, так як деякі штами Clavibacter не викликають захворювання.

Clavibacter michiganensis является грампозитивним бактеріальним патогеном, який розмножується в ксілемних судинах томата, викликаючи бактеріальне в’янення і симптоми виразки. Точне виявлення є важливим кроком в підтвердженні спалахів бактеріального раку і розробці стратегій управління. Основною проблемою існуючих методів виявлення є хибнопозитивні і негативні результати.

Скориставшись величезним прогресом в секвенуванні ДНК за останні 10 років, ці патології рослин змогли ідентифікувати генетичні області, які можуть специфічно виявляти збудника, що викликає бактеріальний рак томату, не даючи помилкових спрацьовувань з непатогенними бактеріями. Вони проаналізували геноми 37 різних штамів Clavibacter з метою виявлення генетичних областей, присутніх тільки в Clavibacter michiganensis. Використовуючи цю інформацію, вони змогли розробити діагностичну платформу.

«Ця діагностична платформа була заснована на ампліфікації трьох мішеней: двох специфічних для Clavibacter michiganensis і одного позитивного контролю», — пояснює патологоанатом Гитта Коакер.

У статті, присвяченій фітопатології, Коакер і її команда опублікували великі набори геномних даних, що дозволяють іншим організаціям розробити специфічний для Clavibacter michiganensis аналіз виявлення. Ухвалення цього аналізу в польових умовах допоможе виробникам томатів скоротити поширення бактеріального раку томата за рахунок більш простого скринінгу заражених рослинних і насіннєвих матеріалів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here