ЗАХИСТИТИ, ПIДЖИВИТИ, ЗБЕРЕГТИ — У СПIВПРАЦI ДОСЯГАЄМО СПIЛЬНОЇ МЕТИ!

0
11912

Під таким гаслом підрозділ Crop Science ТОВ «Байєр» разом зі своїми партнерами, компаніями «Яра» і «Фітомаг», провели семінар на базі садівничого фермерського господарства «Перлина Поділля» у Барському районі на Вінниччині.

Ігор Тарушкін, керівник польового маркетингу ТОВ«Байєр» розповів про продукти-новинки, які компанія реєструє для застосування на плодових культурах в Україні, які вже добре себе зарекомендували в інших країнах світу і які будуть доступні українським садоводам у найближчій перспективі та про особливості їх застосування. А також побудову ефективної системи захисту плодових культур із застосування препаратів, які вже добре себе зарекомендували в садах України, а також тих, які невдовзі будуть введені в обіг.

Олег Наконечний, регіональний представник компанії «Яра» в Україні, одного  із лідерів з виробництва добрив у світі, представив продукти компанії для садівництва та розповів про особливості їх застосування.

Генеральний директор компанії «Фітомаг Україна» Валентина Крилова розповіла про особливості застосування газоподібного інгібітора етилену, активного компонента препарату «Фітомаг», та досвід українських садівничих господарств з його використання.

Фітофтороз яблуні та боротьба з ним

Фітофтора, або так званий серед садоводів «синдром раптової смерті», коли дерево росте, з весни цвіте і зав’язує врожай, а потім десь у липні раптово за тиждень-два повністю помирає. Причиною цього у більшості випадків може бути фітофторозна гниль підщепи, яка прийшла до нас разом із європейськими саджанцями, тому що в Україні її раніше не було. Як не дивно, але така вибаглива підщепа яблуні як М 9 стійка до цієї хвороби, а проблеми здебільшого виникають з ММ 106, яка нестійка до даного виду патогена. Краще всього захист підщепи необхідно проводити іще у шкілках розсадника препаратом Альєтт®. Якщо ж уже у кварталі саду спостерігаються симптоми захворювання, тоді необхідно всі дерева навколо осередку інфекції двічі пролити препаратом Альєтт® у концентрації 0,5% і залежно від розміру рослин використовувати 0,5-1,0 л розчину препарату на дерево. Полив проводять навколо стовбура і обов’язково необхідно промазати підщепу цим розчином до рівня щеплення. Фітофтороз – це проблема суто підщепи, тому при виявленні таких інфекційних вогнищ необхідно провести рекомендований захист, щоб не втратити увесь квартал.

Набагато гіршої шкоди, аніж фітофтороз, деревам яблуні і груші завдає бактеріальний опік. Препарат Альєтт® також зареєстрований проти цього захворювання. Альєтт® відрізняється від інших препаратів, які застосовуються в саду проти бактеріального опіку та інших хвороб тим, що це не лише фунгіцид, а й стимулятор імунітету рослини. Алюміній, який містить препарат, не потрапляє в середину рослини, а залишається на її поверхні, працює лише сполука фосфору. При застосуванні існує і пряма дія препарату, який впливає на зооспори фітофтори та на поділ бактерій, а також є, що головне, непряма дія – стимулювання імунітету клітин рослини. Будь-яка рослина має природний імунітет – механізм захисту проти патогенів. Альєтт® імітує напад хвороби на рослину, тобто запускає в рослині механізм захисту. Цей механізм запускається і при нормальному, природному,  зараженні (інокуляцією). Але при цьому рослина не встигає сформувати достатню кількість захисних речовин, щоб відсікти та ізолювати патоген.

При обробці препаратом Альєтт® у рослині стимулюються активатори, які починають вироблятися клітинами, тобто патогенна ще немає, а захист уже діє. Коли ж патоген дійсно потрапляє в рослину, тоді рослина уже готова до активного захисту від нього. Це в першу чергу чітко видно на бактеріальних хворобах іна фітофторі, але препарат також ефективний і проти парші – в якості партнера спеціалізоаних препаратів  у загальній системі захисту

Наприклад, у Польщі Альєтт® дуже часто застосовують для обробки зерняткових садів як проти фітофтори, так і проти парші.

У компанії «Байєр» є препарати, які перебувають в процесі реєстрації, які ефективні проти парші та мають подібну до Альєтт® дію, яка підсилює імунітет. Альєтт® – дуже ефективний препарат і спеціалісти «Байєр» рекомендуютьвітчизняним садоводам звернути на нього більше уваги.

Серенада – новий ефективний продукт у протидії бактеріальному опіку

Існує засторога, відповідно якої Альєтт® не можна застосовувати на яблуні під час цвітіння, тому що він може спричинити фітотоксичність, яка може проявитися у вигляді опіку квіток та зав’язі. Тобто,за допомогою Альєтт® можна обробляти дерева до та після цвітіння і до цього часу існувала так звана «дирка» для ймовірного проникнення інфекції під час цвітіння, оскільки рослини уцей період дуже сприйнятливі до інфекції. І наразі в Україніз’являється новий препарат виробництва «Байєр», який вже пройшов всі реєстраційні моменти в Міністерстві екології та природних ресурсів України, і враховуючи це, є всі підстави вважати, що препарат невдовзі буде зареєстрований.

Це препарат бактеріального походження з бакто-фунгіцидною дією Серенада АСО (Serenade® ASO), на основі бактерії Bacillus subtilis. Він володіє фунгіцидною і бактерицидною дією. Механізм дії багатобічний, в тому числі він руйнує клітинну мембрану патогена та має рідку формуляцію. Спектр дії препарату на культурах – фруктові, овочеві, ріпак, бобові. Застосування у садівництві передбачає контроль бактеріальних хвороб, препарат також працює проти сірої гнилі і фузаріума. Продукт вже зареєстрований та успішно використовується у Європі, Туреччині, Південній Америці та ін.