ВЕРІМАРК® ТА ЕКСІРЕЛЬ® В ОСНОВІ НОВОЇ КОНЦЕПЦІЇ ЗАХИСТУ КАПУСТИ БІЛОГОЛОВОЇ

0
11884

Капуста білоголова – одна з найрентабельніших культур в овочівництві, адже попит на неї високий впродовж усього року. Проте важливо не лише виростити врожай. Продукція має відповідати сучасним вимогам ринку, бути однорідною за розміром, кольором і вагою, без пошкоджень та уражень шкідниками, зберігатися з найменшими втратами тощо.

Капуста білоголова – одна з найрентабельніших культур в овочівництві, адже попит на неї високий впродовж усього року. Проте важливо не лише виростити врожай. Продукція має відповідати сучасним вимогам ринку, бути однорідною за розміром, кольором і вагою, без пошкоджень та уражень шкідниками, зберігатися з найменшими втратами тощо.

Отримати якісну продукцію вдається не завжди. Навіть незначні пошкодження біотичного характеру викликають стрес у рослин, що призводить до затримки їхнього розвитку та втрати потенційного врожаю. Одним із наслідків стресу є врожай головок капусти різного розміру, оскільки пошкодження можуть бути різного характеру. Особливо важливо вберегти культуру від пошкоджень на ранніх фазах розвитку, коли закладаються основи майбутнього врожаю. Для цього виробничники мають іти в ногу з часом, впроваджуючи у системи захисту інноваційні розробки компаній-виробників засобів захисту рослин.

Нова концепція захисту від Дюпон. У попередніх номерах ми вже розповідали, що компанія Дюпон вивела на ринок України два високоефективні інсектициди під торговими марками Верімарк® та Ексірель®, що належать до нового хімічного класу антраніламідів. З ними компанія започатковує нову концепцію захисту, відмінну від наявних інсектицидних рішень. При їх застосуванні, особливо на ранніх фазах розвитку культури й на ранніх проявах заселення шкідників, препарати вдихають у рослини «життєву енергію» за рахунок зменшення біотичного стресу й таким чином допомагають фермерам формувати врожай, однорідний за розміром, забарвленням та без пошкоджень.

Фахівці з вирощування капусти вже знайомі з цими інсектицидами з власного досвіду. Препарати забезпечують чудовий захист овочевих культур, зокрема капусти білоголової, і контролюють майже весь комплекс шкідників – попелиць, трипсів, білокрилок, совок, моль, блішок тощо. Інсектициди слід застосовувати превентивно на ранніх стадіях розвитку рослин, що дозволяє культурі набирати «сильний старт» і створює передумови для гарного врожаю, що і підтвердилось у виробничих умовах.

Рекомендації щодо застосування Ексірель®. Ексірель® зареєстрований лише для наземного застосування (обприскування рослин) упродовж вегетації. Формуляція препарату містить олійні компоненти, які можуть пошкоджувати (підпалювати) кореневу систему рослин, тому не рекомендується використовувати препарат для замочування розсади або вносити через крапельне зрошення. Ексірель® застосовують у нормі 1 л/га, а для покращення ефективності, особливо проти сисних шкідників, слід додавати багатофункціональний ад’ювант на основі рослинної олії Кодасайд 950 м.е. у нормі 2,0 л/га. Власне, Кодасайд 950 м.е. на акційних умовах (безкоштовно) постачається разом із Ексірель® у пропорції 1:2. Для досягнення максимального контролю комплексу фітофагів капусти білоголової препарат потрібно вносити двічі послідовно з інтервалом 10-14 днів.

Досвід «замочування» коренів розсади інсектицидом Верімарк®. Верімарк® зареєстрований для обох типів вирощування – закритого та відкритого ґрунту. Рекомендується для використання через систему крапельного зрошення в нормі 0,5 л/га.

Як виявилося, це не єдиний спосіб застосування Верімарк®. Як ми вже повідомляли раніше, 2015 року ми вивчали ефективність дії Верімарк® проти комплексу шкідників методом замочування розсади капусти в господарствах Київської (ТОВ «Амарант Агро») та Херсонської (ПП «Промінь») областей.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here