Гібриди “Енза Заден” – професіонали рекомендують!

0
111850

Неупереджену оцінку експертів овочівники-виробничники завжди беруть до уваги, а особливо, коли такий і сам займається виробництвом овочевої продукції в промислових масштабах. Команда журналу «Овочі і Фрукти» відвідала фермерське господарство Володимира Іщука, який господарює в с. Чайчинці, що на Тернопільщині, відомого овочівника-практика не лише у Західному регіоні України, а й знаного серед своїх колег по всій Україні. Метою нашого відвідування було із перших вуст почути про особливості та переваги гібридів овочевих культур, що вирощуються в регіоні, селекції Енза Заден – всесвітньовідомого спеціаліста з селекції овочевих культур. Це компанія, яка минулого року відкрила офіційне представництво і в Україні, добре відома та поважаюча українськими овочівниками протягом багатьох років завдяки гібридам, що добре себе зарекомендували в наших умовах та посіли лідируючі позиції на вітчизняному овочевому ринку.

Селекційні компанії, що працюють на вітчизняному ринку насіння овочевих культур, часто дають пану Володимиру, медику за фахом і агронома за покликанням, потенційно цінні для регіону гібриди овочевих культур на первинних етапах їхнього випробування та реєстрації в Україні, він їх у себе вирощує і дає їм об’єктивну і неупереджену оцінку. Фермери знають, що коли він вирощує їх на своєму полі, тоді їх варто висаджувати і на власних, а представники селекційних компаній не можуть не погодитися з його висновком, оскільки вони базуються на його спостереженнях та практичному досвіді.

Капуста рання – найперші свіжі вітаміни

Рання капуста – одна із перших культур, яка розпочинає конвеєр надходження свіжої вітамінної продукції на продовольчий ринок, тому наш співрозмовник розпочав свою характеристику гібридів селекції Енза Заден саме з неї: «З асортименту ранніх капуст компанії хочу відмітити Радан F1, який і сам промислово вирощую. Даний гібрид посів достойне місце у регіоні і добре почувається в наших умовах. Я саджу його вже чотири роки поспіль, відтоді, коли він був іще номерним і в Україні проходив випробування та реєстрацію. Він належить до 60-денного сегменту ранніх капуст, який здатний формувати дуже якісні головки, затребувані регіональним ринком, оскільки він ставить дуже завищені вимоги до ранньої продукції капусти і будь-що навесні на ньому не реалізуєш.

Це пластичний гібрид: у цьому році він практично виріс за 1,5 місяці, тому що на початку вегетаційного періоду були низькі температури, а потім він швидко сформував продуктивний орган і ми, починаючи з 15 червня, його реалізовували. Інколи, навіть після висадки, в різні роки відмічалися мінусові температури і він їх добре переносив, і переживання щодо того, чи він не утворюватиме «стрілок», були зайвими. А найбільше він мені подобається тим, що його розсада не витягується через дефіцит світла, як то інколи відбувається з розсадою інших ранніх капуст, тому що ми висіваємо його в теплицю вже 15 січня».

Капуста цвітна та броколі – капустяні тренди регіону

Потім фермер нам представив велике поле із цвітною капустою: «Тут ростуть Новарія F1, Телерджі F1 і Сінерджі F1, гібриди цвітної капусти селекції Енза Заден, і вони також займають великі площі у нашому регіоні. Дані гібриди утворюють сильно розвинені рослини, які мають значний потенціал для формування якісної продукції. При дотриманні всіх технологічних вимог, вони утворюють потужний листовий апарат в агрокліматичних умовах нашого регіону і  здатні формувати якісний урожай, навіть без застосування зрошення.

У своєму господарстві вирощую капусти у два обороти: з початку висаджую ранній гібрид Радан F1, а на його місце висаджую інші капусти, зокрема і цвітну.

Із броколі вирощував Курато F1 – це ранній гібрид, який вартий уваги для тих, хто прагне виростити ранній врожай цієї овочевої культури. Беручи до уваги той факт, що у той час коли він формує товарне суцвіття, і що воно під дією високих температур не зацвітає, це робить його дуже цінним з практичної позиції», – ділиться власним досвідом Володимир.

Томат та перець тепличний – ранньовесняна та пізньоосіння продукція

«Із тепличних томатів вирощував Берберано F1 і Белфорт F1 селекції Енза Заден. Останній починав вирощувати з тих пір, коли він був завезений до України для випробування під номером. Цікавий факт, що під час його вирощування я не використовував в теплиці фунгіциди, я взагалі їх не використовую при вирощуванні тепличної продукції, і він проявив підвищену стійкість до хвороб. Іще одна особливість культивування тепличного томата – ця культура вимагає постійного притоку свіжого повітря, тому фрамуги на торцях теплиці необхідно постійно тримати відкритими протягом усього вегетаційного періоду: ніяких нічних закривань і тоді томат не буде хворіти жодними грибними захворюваннями, тому що він боїться перепаду вологості.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here