BASF спонсорує дослідницький проект з вирощування рослин на космічній станції

0
11407

BASF сприяє розвитку сільського господарства поза меж Землі! За підтримки компанії німецькі студенти вивчатимуть можливості вирощування рослин на міжнародній космічній станції. Експеримент розпочнеться наприкінці 2015 року  в межах освітньої програми NASA.

Шановні Колеги,

BASF сприяє розвитку сільського господарства поза меж Землі! За підтримки компанії німецькі студенти вивчатимуть можливості вирощування рослин на міжнародній космічній станції. Експеримент розпочнеться наприкінці 2015 року  в межах освітньої програми NASA.

Детальніше про проект Ви можете дізнатися із прес-релізу, також до Вашої уваги фото у додатку.

 

Концерн BASF спонсорує дослідницький проект з вирощування рослин на космічній станції

· Фахівці BASF разом зі студентами працюють над культивуванням рослин в умовах мікрогравітації

· Експеримент на Міжнародній космічній станції (МКС) заплановано на грудень 2015 року

· Німецький студентський проект уперше включено в освітню програму NASA

 

Людвігсхафен, Німеччина – 02 червня 2015 р. – Чи можна виростити високоякісні овочі на борту орбітальної станції, яка перебуває на висоті близько 320 кілометрів над Землею? Щоб відповісти на це питання, троє студентів із 12-го класу Школи Едіт Штайн (м. Равенсбург, Німеччина), що навчаються за сільськогосподарською програмою, приступили до дослідження можливостей культивування рослин в умовах космічної мікрогравітації. Наприкінці поточного року за наукової та фінансової підтримки концерну BASF планується провести експеримент на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

«Нам дуже сподобався цей проект, і ми залюбки працюємо разом з молоддю, що захоплена передовими ідеями та інноваційними підходами. Ми накопичили 100-річний досвід діяльності у сфері сільського господарства і зараз шукаємо відповіді на запитання про подальші напрямки його розвитку, зокрема про шляхи досягнення кінцевої мети з вирощування та розмноження культурних рослин в умовах космічної станції», – сказав д-р Харальд Ранг, старший віце-президент групи наукових досліджень і розробок у підрозділі BASF Crop Protection.

Дослідницький проект допоможе глибше сягнути в таємниці росту рослин

В умовах «нормальної» земної гравітації рослини можуть розмножуватися живцюванням. Із живців виростає і згодом розвивається коріння та листя. При цьому коріння росте у бік центру Землі (у напрямку сили ваги), а пагони, навпаки, тягнуться до Сонця – джерела світла.

Якщо буде знайдено спосіб розмноження рослин живцюванням в умовах мікрогравітації, то це стане великою допомогою в роботі із забезпечення учасників тривалих міжпланетних експедицій (наприклад, польотів до Марса) продуктами харчування з «космічного городу». Дотепер експерименти в цьому напрямі були зосереджені на вивченні процесів росту коріння саджанців. У живців, на відміну від саджанців, коренева система відсутня. Таким чином, студенти намагаються знайти відповідь на зовні нескладне, але принципове питання: чи можливий розвиток кореневої системи з живців під час відсутності гравітації, яка спрямовує аналогічний процес на Землі?

Фахівці BASF, що займаються фунгіцидами, надають підтримку юним експериментаторам

Для того щоб забезпечити успіх свого проекту, студенти сьогодні розробляють програму досліджень, які будуть виконуватися на борту МКС. Фахівці BASF надають інформацію про те, яким чином можна захистити здоров’я рослин і запобігти виникненню грибкових захворювань протягом 30 днів, поки триватиме експеримент у космосі. Студенти співпрацюють з експертами Сільськогосподарського центру BASF у Лімбургерхофі (Німеччина), а надалі проводитимуть випробування у лабораторіях Космічного центру ім. Джона Кеннеді (штат Флорида, США).

Таким чином, німецький студентський проект уперше включено в освітню програму NASA на основі угоди з компанією NanoRacks.

 

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, просимо звертатися за електронною адресою jpryanykova@prp.com.ua, і ми надамо необхідну Вам інформацію.

 

З повагою,

Прес-офіс BASF

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here