УРОЖАЙНIСТЬ РАХУЮТЬ ВОСЕНИ, А ПРИБУТОК — НАВЕСНI

0
256

Весна для ринку овочів борщового набору — це час Х у господарствах із потужною базою овочесховищ, адже саме весняні ціни на продукцію роблять її зберігання рентабельним.

Весна для ринку овочів борщового набору — це час Х у господарствах із потужною базою овочесховищ, адже саме весняні ціни на продукцію роблять її зберігання рентабельним.

Успішність бізнесу залежить насамперед від того, що фермери отримують з поля восени, тобто урожайності і якості продукції. Щодо цибулі ріпчастої, то 2013 року внаслідок дуже низьких температур та опадів у березні (особливо наприкінці місяця) і в першій декаді квітня сівбу цибулі майже в усіх регіонах України відклали на два–три тижні. Тому для овочівників особливо актуальним було отримати сходи якомога швидше після сівби. Звісно, сорт чи гібрид не впливають на енергію проростання насіння, оскільки це залежить передусім від калібрування насіння і його посівних властивостей. Проте компанія «Сингента» завжди дуже відповідально ставиться до забезпечення високої якості посівного матеріалу, і 2013 року сходи цибулі на наших сортах і гібридах з’являлися не пізніше, ніж за 15 днів після висівання насіння. У надранніх фазах розвитку рослин (кнутика — першого–другого листків) погодні умови різко змінилися. У третій декаді квітня середньодобова температура повітря перевищувала традиційні багаторічні дані на 4,1…4,5°С, на початку травня — на 3,8…4,1°С. За повної відсутності опадів відносна вологість повітря була дуже низькою. Отже, на початку вегетації рослини цибулі потрапили в умови повітряної посухи і зазнали стресового стану. Завдяки потужному розвитку кореневої системи в цей період та інтенсивному восковому нальоту на листках рослини гібридів Братко F1, Боско F1 і сорту Банко витримали стрес без затримки в розвитку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here