Український картопляний сезон 2020/21 набирає обертів

0
111510
new potatoes with the peel on the table in a bag, food close up

Урожай ранньої картоплі поточного сезону в південних регіонах України йде повним ходом. Продукт вже почав з’являтися на українських ринках свіжих продуктів.

Оптовики і фермери кажуть, що в даний час у них немає проблем з продажем продукції через мережі супермаркетів або на оптових і роздрібних ринках. Рівні ціноутворення зараз в значній мірі визначаються тенденціями попиту і пропозиції на цих ринках.

На думку аналітиків інформаційної компанії Market-Inform, поточні ціни на ранню картоплю коливаються в межах 9-11 грн / кг, що на 23% нижче рівня минулого року. Аналітики Fruit-Inform вказують на нестабільність ціноутворення протягом недавнього сезону маркетингу картоплі і запитують, чи збережеться тенденція зниження цін в поточному році.

Український картопляний сезон 2019/20 був одним з найбільш безпрецедентних за всю історію моніторингу картопляного ринку. Згідно з прогнозами, імпорт на початку маркетингового сезону повинен був скласти максимум 21 000 тон, але в підсумку він перевищив 500 000 тон. Росія і Білорусія були основними постачальниками, оскільки ціни на цих ринках в середньому становили лише половину або навіть третину від цін в Україні. Більш того, гравці українського ринку почали імпортувати картоплю вже на самому початку сезону – в червні 2019 року.

У чому причина такої радикальної зміни ситуації в одному з найважливіших секторів українського ринку свіжої продукції?

За словами виробників, їх врожайність була в середньому на 9% нижче в 2019 році через екстремальні погодні умови протягом сезону вирощування картоплі. Перевищення нормальної кількості опадів просто знищило частину посівних площ картоплі в першій половині літа. Потім послідувала посуха, яка негативно позначилася на полях без зрошення. Крім того,  90% від загального виробництва картоплі в Україні складають невеликі сімейні фермерські господарства, що не використовують високоякісний насіннєвий матерыал і засоби захисту рослин. В результаті, не дивлячись на величезний імпорт, загальний обсяг місцевої картоплі скоротився як мінімум на 8% в Україні в минулому сезоні, згідно з оцінками Fruit-Inform.

Дивлячись на новий сезон, аналітики Fruit-Inform вважають, що відбулися деякі позитивні зміни. Результати опитування Fruit-Inform українських картоплярів показують, що поставки картоплі можуть вирости як мінімум на 5% в 2020 році. Це створить сильний бар’єр для захисту від відносно недорогого імпорту, і навряд чи ціни знову встановлять нові рекорди на українському ринку протягом цього маркетингового сезону.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here