У Австралії інвестують у тепличне садівництво

0
111124

Австралійська індустрія вирощування садових культур у захищеному грунті активно розвивається. Про це пише Blueberries consulting. «Власники багатьох садівничих підприємств почали широко запроваджувати у виробництво таке обладнання як сітки, гідропоніка, субстрати, тунелі, різноманітні теплиці і навіть закриті вертикальні ферми. Наприклад у Новому Південному Уельсі вже є ферма, яка вирощує авокадо у теплицях», – розповідає Нікі Манн, голова правління Protected Cropping Australia.

За словами Нікі, є кілька причин зростання. Споживачі нині більше знають про користь для здоров’я свіжих фруктів та овочів, а неймовірне збільшення споживання таких продуктів, як лохина, авокадо та мигдаль, є свідченням успішних маркетингових кампаній про їх користь для здоров’я. Споживачі у захваті від лохини, тому садівники почали масово садити цю культуру, особливо у тунелях у субстрати, щоб швидше зібрати врожай і задовольнити зростаючий попит на цей багатий антиоксидантами фрукт, який приносить їм високі прибутки.

Сприяє розвитку тепличного садівництва і кліматичні несподіванки Австралії. Оскільки посуха, буревії, зливи і подекуди приморозки суттєво скорочують кількісні показники врожайності культур. А також можливість за рахунок контрольованого середовища уникати пікових падінь цін на свіжу продукцію.

У той же час австралійські виробники намагаються мінімізувати ризики від появи шкідників і хвороб. «У минулому Австралія була досить ізольованою. Проте нам уже не так щастить і до наших берегів дісталася низка інвазійних шкідників і хвороб. Угоди про справедливу торгівлю поставили під загрозу нашу біологічну безпеку. З’ява інвазійних шкідників є серйозним викликом для виробників, оскільки зареєстровано мало хімічних речовин, які дозволені для боротьби з ними», – зазначає Нікі Манн.

Сприяє розвитку тепличного садівництва і механізації процесів всередині споруд дефіцит робочої сили. Проблема проявилася особливо гостро під час карантинних обмежень, які стосувалися в’їзду до країни іноземних працівників.

«До 2030 року австралійське сільське господарство має на меті стати галуззю з річним оборотом у 100 мільярдів доларів США (зараз цифра становлять трохи більше 70 мільярдів), тому австралійське садівництво має бути відповідно підготовленим, щоб внести свою частку у досягнення цієї мети у наступні 8 років. Тож компанії які раніше не працювали у сільськогосподарській галузі і навіть закордонні компанії інвестували великі суми грошей у садівничі підприємства захищеного грунту», – зазначає Нікі Манн.

До речі, протягом останніх п’яти років збільшився експорт австралійської садівничої продукції у країни Азії та у Нову Зеландію. Спостерігається високий рівень попиту і в середині країни. Хоча складністю є відстані між штатами Австралії. У деякі регіони постачання свіжих плодів триває кілька днів.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here