Робот, який бореться з бур’янами, забиваючи їх назад в землю

0
111249

BoniRob – цей досить великий сільськогосподарський робот може в автоматичному режимі виявляти бур’яни і знищувати їх, повертаючи на своє місце ударами залізного «кулака» і витрачаючи на один бур’ян біля однієї десятої частки секунди.

З огляду на масштаби сучасного сільського господарства, єдиним прийнятним методом боротьби з бур’янами і шкідниками є обробка полів спеціальними хімічними речовинами.

Найприроднішим і екологічно чистим способом є традиційна прополка, що має на увазі фізичне знищення бур’янів руками людей-працівників. Однак знищити бур’ян можна, не тільки вирвавши його з землі з корінням, його можна втоптати або забити назад в землю, і з такою роботою можуть впоратися не тільки люди, а й роботи.

Ударний інструмент робота BoniRob має діаметр в один сантиметр і він може загнати бур’ян назад в землю на глибину в три сантиметри.

Основною метою робота є молоді пагони бур’янових рослин, які він за допомогою камери з високою роздільною здатністю визначає за формою листа, але робот може впоратися і з дорослими рослинами, буквально покремсавши їх за допомогою серії ударів, які слідують з частотою один раз в 100 мілісекунд.

Під час випробувань робота BoniRob випустили на поле з морквою, де кожен коренеплід ріс на відстані двох сантиметрів від сусіднього, а щільність бур’янів становила близько 20 рослин на квадратний метр. У таких досить складних умовах робот не зазнав ніяких труднощів. Максимальна швидкість роботи робота становить 1.75 бур’яну в секунду при русі зі швидкістю 3.7 сантиметри в секунду і при щільності бур’янів з розрахунку 43 рослини на квадратний метр. А при меншій щільності бур’янових рослин робот може рухатися з максимальною швидкістю в 9 сантиметрів в секунду.

Робот був розроблений у вигляді змінного модуля, встановлюваного на універсальну платформу «adaptable multi-purpose robotic platform», на яку можна встановлювати різні види роботизованого сільськогосподарського обладнання.

Ця універсальна платформа може піднімати корисний вантаж до 150 кілограм, а її генератор може забезпечувати робота енергією безперервно протягом 24 годин на одній заправці палива.

Ідея полягає в тому, що фермер може купити тільки одну платформу і кілька найнеобхідніших йому модулів, а інші модулі, в міру необхідності, він зможе брати в оренду.

Паралельно з цим проводиться розробка меншого варіанту універсальної платформи і набору змінних модулів до неї.

Такі маленькі платформи вже зможуть працювати в складі груп, не сильно поступаючись в продуктивності своїм більшим побратимам.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here