Помідори, непридатні для продажу в супермаркетах, «можуть перетворитися в основне джерело зеленої енергії»

0
111213

На думку вчених, помідори, які вважаються настільки потворними, що не підходять для прилавків магазинів, можуть стати основним джерелом зеленої енергії.

Дослідники, що працюють над революційним пілотним проектом в столиці Флориди, що займається вирощуванням помідорів, вважають, що нова «томатна батарея» володіє таким великим потенціалом, що в кінцевому підсумку вона зможе генерувати достатньо енергії з томатних відходів штату для харчування комплексу готелів Disney World площею 43 кв.милі, тематичні парки, поля для гольфу і торговельні центри на три місяці на рік.

Перетворення дивних, пошкоджених або гнилих плодів в електрику також може допомогти вирішити проблему відходів томатів у Флориді, оскільки щорічно на звалища і водні шляхи скидається 396 000 тон, що створює значні проблеми для навколишнього середовища.

Вчені використовують бактерії для руйнування і окислення «дефектних» томатних відходів – хімічна реакція, що вивільняє електрони, які можуть потрапити в паливний елемент і стати джерелом електрики.

Помідори особливо добре підходять для роботи, тому що вони містять яскраво-червоний пігмент каротину, який, як виявили дослідники, є відмінним каталізатором для генерації електричних зарядів.

«Зіпсовані й ушкоджені помідори, що залишилися після збору врожаю, можуть бути особливо потужним джерелом енергії», – сказала Наміта Шреста, аспірант Школи гірничої справи і технології Південної Дакоти, яка працює над проектом.

Керівник групи професор Венкатараман Гадхамшетті сказав: «Ми хотіли знайти спосіб обробки цих відходів, який при скиданні на звалища може виробляти метан – потужний парниковий газ – і при скиданні в водойми може створити серйозні проблеми з очищенням води».

Він визнає, що кількість електрики, яке вони виробляють з томатних відходів, відносно невелике, але каже, що за допомогою нових досліджень і розробок вироблення енергії може бути збільшена в багато разів.

Він планує поліпшити елемент, визначивши, які його частини – електрод, бактерії або проводка – сповільнюють потік електрики і будуть прагнути адаптувати або замінити цю частину.

Пілотний томатний акумулятор є останнім в серії інноваційних технологій в галузі поновлюваних джерел енергії, оскільки світ бореться за обмеження глобального потепління до 2 ° С – і до 1,5 ° С, якщо це можливо.

Вчені говорять, що для того, щоб зробити це, світу необхідно повністю відмовитися від використання викопного палива протягом наступних кількох десятиліть і виробляти всю електроенергію з низьковуглецевих джерел.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here