Польська харчова паспортизація в дії

0
11550

За повідомленням Sady Ogrody, у рамках проекту «Польська харчова паспортизація» триває конкурс для розробників технологічних рішень, які зможуть створити програмне забезпечення для споживачів. Які, скануючи QR-код на товарній позиції, змогли б отримати більше інформації про товар, який вирішили придбати. Переможці конкурсу отримають кошти для виготовлення необхідного IT-продукту. 

Як зазначається, польські агропродовольчі товари користуються попитом на місцевому та зовнішньому ринках, однак споживачі найчастіше покладаються на дуже обмежену інформацію про їх походження, якість, умови вирощування тощо. Йдеться про інформацію, яка стосується всього циклу виробництва, а у випадку з рослинницькою продукцією ще й підготовку та результати моніторингу стану ґрунту, де виростили дану продукцію.

Розробку відповідного програмного забезпечення вирішили розпочати з товарної позиції – картопля. Очевидно, через відсутність необхідної інформації на упаковці товару, який продається насипом. Так за допомогою QR-код, можна буде дізнатися про ту ж картоплю, або інші плоди, що не розфасовані у магазині. 

Результатом роботи над зазначеним IT-рішенням має стати розробка та оприлюднення документа під назвою «паспорт», який інформуватиме споживачів про те, хто, як і за яких обставин виготовив даний продукт харчування, вказуватиметься його походження, автентичність і якість, а отже гарантії безпечності.  

Зазначається, що дослідження ринку картоплі є частиною «більшого проекту», який також включає ринки яловичини та свинини. Ініціатором дослідження є Національний центр підтримки сільського господарства, а дослідження проводить NASK PIB у співпраці з Познанським технологічним інститутом.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here