Кукурудзяні перли доколумбової Америки

0
11744

Цю історію знає мало не вся Америка. Яка починається з того, що фермер зі штату Оклахома (США) Карл Барнс (Carl Barnes), предками якого були індіанці з племені Черокі, вивів унікальний сорт різнобарвної кукурудзи Glass Gem. Цікаво, що всі існуючі в уяві людини кольори і їх відтінки з’єдналися у качанах цього сорту, кожен з яких є неповторним. Завдяки своїй оригінальності Glass Gem швидко популярності, особливо після публікації зображень «веселкових» качанів в інтернеті у 2012 році.  

Достеменно відомо, що Карл Барнс почав експериментувати зі стародавніми сортами кукурудзи вже у зрілому віці. Чоловік мав на меті відтворити генофонд маїсу, який був втрачений корінними народами Америки після їх виселення у резервації. Карл Барнс збирав зерна виключно місцевих сортів кукурудзи по всій країні, адже ентузіаст мав багато друзів і знайомих в аграрній сфері. Зазначається, що фермер у своїй селекційній роботі, яка тривала багато років, надавав перевагу насінню з особливо барвистих качанів, що і призвело до виведення Glass Gem.

Карл Барнс

Один з друзів Карла Барнса  Грег Шон (Greg Schoen) порадив йому продавати кольорові зерна кукурудзи всім бажаючим, щоб якомога більше людей дізналися про це «веселкове» диво. Насіння було відправлене на пробу в деякі країни Африки і Азії, а також надане в користування некомерційній дослідницькій організації Native Seeds / SEARCH, яка займається збереженням та популяризацією різноманіття сільськогосподарських культур США. До речі, зараз насіння Glass Gem може придбати будь-хто охочий саме у цій організації. Як зазначається на її офіційному сайті, доходи отримані від реалізації насіння, спрямовують на дослідження і збереження стародавніх сортів сільськогосподарських культур. Таким чином справа вже покійного Карла Барнса живе і понині. Ще за життя він передав частину своєї колекції рідкісного насіння Грегу Шону, який проводив експеримент з кукурудзою у Мексиці.

Слід зазначити, що Glass Gem не відноситься до сортів солодкої кукурудзи, тому її не вживають у вигляді відвареного качана. За типом зерен  цей  сорт відноситься до Кременистих, тож з Glass Gem виходить відмінне борошно і попкорн, а також hominy – важливий продукту харчування в доколумбовій Америці. Також схожі на перли зерна Glass Gem чудово підходить для декоративних цілей, придивіться, хіба ні?

Фото з офіційної Фейсбук-сторінки сорту Glass Gem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here