Ідеї для планування городу

0
112035

Якщо у вас невелика земельна ділянка а ви хочете максимально використати її площу під посадку овочів. Або ви проживаєте у квартирі, а бажання займатись городництвом штовхає вас на кроки облаштування балкону під імпровізований город. Тоді цей матеріал для вас.

Зараз саме час спланувати, як буде виглядати ваш город в новому сезоні. Пропонуємо надати йому новизну, різні матеріали, форми, конструкції — вам напевно що-небудь сподобається!

Варто пам’ятати, що ваші грядки обов’язково повинні бути практичними. Адже мало, щоб вони будуть радувати око своїм зовнішнім виглядом, з ними ще належить працювати: висаджувати рослини, прополювати їх, поливати, підгодовувати і т.д. Тому ми підібрали для вас грядки, які відрізняються не тільки симпатичним дизайном, але і зручні у використанні.

Вертикальні грядки своїми руками

Якщо ділянка у вас невелика, а виростити хочеться багато, спробуйте зробити вертикальну грядку. Для цього використовуйте дерев’яні або пластикові ящики, старі труби, непотрібні пляшки і т.д. Найголовніше — надійно закріпити всі ємності на вертикальній площині, в якості якої можуть виступати паркан, решітка, стіна або загородь балкону.

Однак, не всі культури можна вирощувати «вертикально». Найкраще для цього підходять рослини з невеликою кореневою системою: полуниця (садова суниця), салат, рукола, цибуля-порей і т.д.

Високі грядки своїми руками

Високі грядки підносяться над рівнем грунту на 30-50 см, тому їх ще називають піднятими. Вони спрощують процес догляду за рослинами, виглядають декоративно і мають досить просту конструкцію. Матеріал для високих грядок можна використовувати практично будь-який, але бажано, щоб він був довговічним і надійним.

Грунт в високих грядках прогрівається швидше, тому урожай дозріває раніше терміну і виходить більш рясним. Найчастіше високі грядки роблять з дерева. І тут фантазія може по-справжньому розгулятися.

Красиво і практично будуть виглядати також високі грядки з інших матеріалів: каменю, цегли, металу, шиферу та ін.

Багатоярусні грядки

На ділянці зовсім мало місця? Не біда! Спробуйте змайструвати багатоярусну грядку, яка стане справжньою окрасою ділянки. При бажанні каркас можна купити в магазині. Щоб рослини відчували себе добре, бажано, коренеплоди і кабачки вирощувати на нижньому ярусі, томати, перець і зелень — на середньому. А на верхівці сміливо висаджуйте огірки або квасолю. Після збору врожаю таку грядку можна легко перетворити в клумбу.

Грядки-короба зі шпалерами

Це варіація високої грядки, тільки в ній, крім дерев’яних коробів, є ще шпалера для високорослих або витких рослин. Виготовити таку грядку непросто, але результат вас напевно вразить. Урожайність в грядці-коробі вище майже в два рази, ніж у звичайній. Все це завдяки тому, що шкідники і бур’яни рідше вражають рослини.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here