Текущий номер
В архиве:
 • ЧЕРНIГIВСЬКИЙ КЛОНДАЙК Найближчим часом Україна може стати…

 • НIДЕРЛАНДСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ З ВИРОБНИЦТВА ТА ПЕРЕРОБКИ ОВОЧIВ, ФРУКТIВ ТА ЯГIД У НОВIЙ КАХОВЦI 10 жовтня 2017 р. у…

 • ПРОФЕССИОНАЛЫ ВЫБИРАЮТ «СИНГЕНТА»! «Борщ и капуста – в…

 • КРАСНАЯ «ПЕКИНКА» ОТ КИТАНО – ВАШ КОЗЫРЬ В НОВОМ СЕЗОНЕ! В этом сезоне на продовольственных…

 • ЛУЧШИЕ СОРТА СИНЬОРА ПОМИДОРА УХОДЯЩЕГО СЕЗОНА Позади тяжелая и кропотливая работа.…

 • КОРIАНДР – ОВОЧЕВА ПРЯНОАРОМАТИЧНА КУЛЬТУРА Пряні овочеві культури – це…

 • ЦИКОРНИЙ САЛАТ (ВIТЛУФ) – ОСОБЛИВОСТI ВИРОЩУВАННЯ Головчаста форма цикорного салату-вітлуф (білий…

 • ЛОЖНАЯ МУЧНИСТАЯ РОСА (ПЕРОНОСПОРОЗ) ОГУРЦА И МЕРЫ ПО ОГРАНИЧЕНИЮ ЕГО ВРЕДОНОСНОСТИ Получение высоких урожаев огурца как…

 • ПОДГОТОВКА ЯГОДНИКОВ К ЗИМОВКЕ Последние деньки осени – это…

 • СЛИВА – ДЛЯ ЧЕРНОСЛИВА Из косточковых культур особенный интерес…
Текущая погода

Популярные статьи:
 • СОЛНЕЧНЫЙ ВЕГЕТАРИЙ Первичной идее солнечного вегетария уже…

 • Картофель под агроволокном Основная задача овощеводов-любителей и фермеров…

 • ШПАЛЕРЫ ДЛЯ ВИНОГРАДА У меня есть две любимых…

 


 

Share on Facebook

КОНКУРЕНТНИЙ СОРТИМЕНТ ВІТЧИЗНЯНОЇ ДИНІ

Диня, яка відноситься до виду Cucumis melo L., дуже поліморфна, завдяки чому набула широкого вирощування на всіх континентах земної кулі, де цьому сприяють ґрунтово-кліматичні умови.

Це цінний дієтичний продукт. У середньому за хімічним складом у плодах дині міститься: води – 88,5−90  г/100 г їстівної частини, білків – 0,6−0,9%, загальних вуглеводів – 7,4−9,6, клітковини – 0,6, органічної кислоти у перерахунку на яблучну – 0,05−0,2%, жирів – 0,3 г, ненасичених жирних кислот – 0,1  г, моно- і дисахаридів – 7,3  г, крохмалю – 0,1  г, харчових волокон – 0,9  г, золи – 0,6  г/100 г їстівної частини.

Харчове значення полягає у наявності високого вмісту добре засвоюваних вуглеводів: сухих речовин – 6,0−18,5% і пектинових речовин – 0,8−4,5%. В м’якуші європейських сортів дині міститься 6-18% сухої речовини, цукрів – 5-16%, серед яких переважає сахароза.

В Україні в структурі продовольчого баштану диня займає друге місце (після кавуна), що становить понад 20% посівних площ. А серед усього різноманіття овоче-баштанних культур, які вирощуються в Україні майже 5%.

Подальший розвиток товарного виробництва дині в Україні залежить від сукупності факторів, серед яких першочергове значення має сорт (гібрид) як головний чинник підвищення врожайності та якісних показників продукції.

В Державному реєстрі сортів рослин, придатних для розповсюдження в Україні на 2017 р. знаходяться 63 сорти і гібриди дині 50 сортів та 13 гетерозисних гібридів дині, 1 з них селекції Дніпропетровської ДС (Дніпро F1). Вітчизняні сорти займають 50% сортименту. До широкого розповсюдження пропонуються ранньостиглі гетерозисні гібриди, заявлені фірмами із Туреччини, Ізраїлю, Нідерландів, США, Німеччини. Українські науково-дослідні установи для вирощування як у відкритому, так і у захищеному ґрунті пропонують в основному тільки сорти. Вітчизняні сорти та гібриди беззаперечно найбільш пристосовані для вирощування у природно-кліматичних умовах України. Вони мають високу адаптивну здатність і придатні для вирощування як у відкритому, так і у захищеному грунті у різних зонах України.