Текущий номер
В архиве:
 • ЧЕРНIГIВСЬКИЙ КЛОНДАЙК Найближчим часом Україна може стати…

 • НIДЕРЛАНДСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ З ВИРОБНИЦТВА ТА ПЕРЕРОБКИ ОВОЧIВ, ФРУКТIВ ТА ЯГIД У НОВIЙ КАХОВЦI 10 жовтня 2017 р. у…

 • ПРОФЕССИОНАЛЫ ВЫБИРАЮТ «СИНГЕНТА»! «Борщ и капуста – в…

 • КРАСНАЯ «ПЕКИНКА» ОТ КИТАНО – ВАШ КОЗЫРЬ В НОВОМ СЕЗОНЕ! В этом сезоне на продовольственных…

 • ЛУЧШИЕ СОРТА СИНЬОРА ПОМИДОРА УХОДЯЩЕГО СЕЗОНА Позади тяжелая и кропотливая работа.…

 • КОРIАНДР – ОВОЧЕВА ПРЯНОАРОМАТИЧНА КУЛЬТУРА Пряні овочеві культури – це…

 • ЦИКОРНИЙ САЛАТ (ВIТЛУФ) – ОСОБЛИВОСТI ВИРОЩУВАННЯ Головчаста форма цикорного салату-вітлуф (білий…

 • ЛОЖНАЯ МУЧНИСТАЯ РОСА (ПЕРОНОСПОРОЗ) ОГУРЦА И МЕРЫ ПО ОГРАНИЧЕНИЮ ЕГО ВРЕДОНОСНОСТИ Получение высоких урожаев огурца как…

 • ПОДГОТОВКА ЯГОДНИКОВ К ЗИМОВКЕ Последние деньки осени – это…

 • СЛИВА – ДЛЯ ЧЕРНОСЛИВА Из косточковых культур особенный интерес…

Популярные статьи:
 • СОЛНЕЧНЫЙ ВЕГЕТАРИЙ Первичной идее солнечного вегетария уже…

 • Картофель под агроволокном Основная задача овощеводов-любителей и фермеров…

 • ШПАЛЕРЫ ДЛЯ ВИНОГРАДА У меня есть две любимых…

 


 

Share on Facebook

17.10.2017 13:37

ЗАХIДНОУКРАЇНСЬКИЙ КОНГРЕС ЯГIДНИКIВ: ПIДСУМКИ

16-17 вересня 2017 року в Тернополі вперше відбувся Західноукраїнський конгрес ягідників. Захід було організовано Громадською спілкою «Інноваційне фермерство та кооперація» за підтримки Тернопільської ОДА, Асоціації «Ягідництво України», проекту «Розвиток полуничних кооперативів» та в співпраці з Благодійним фондом «Агрохолдингу «Мрія» та кооперативом «Файна поляна».

Конгрес відвідали 189 учасників, з яких 126 – безпосередньо фермери. Найбільшу кількість відвідувачів становили фермери, які мають  площу насаджень до 2га (28%) та від 5 до 15га (32%).

Цього разу захід було організовано скоріше як майданчик для спілкування, ніж звичайну конференцію, – доповіді чергувалися з дискусійними панелями з найактуальніших питань. До спілкування і доповідей ми запросили тільки практиків: тих, хто вже досяг певних результатів, та кращих фахівців України.

За максимальною кількістю голосів в опитуванні на facebook лідирувало питання власної переробки – побудова заморозки, сушки. Фермери шукають шляхи збільшення ціни продажу власної продукції. Дуже докладно тему охолодження та заморозки розкрил Володимир Гринько, директор компанії «Єврокул».

Окрім доповіді про заморозку, відвідувачі могли познайомитися з виробниками  обладнання для невеликих підприємств та поласувати джемами, які були виготовлені на одному з таких обладнань, на стенді компанії EFT Group.

Про автоматизацію поливу та внесення добрив розповів Олексій Петренко – співзасновник  українського інженерного стартапу «Українська полуниця» (Uaberry). З іншого боку розкрив тему зрошення головний агроном компанії Netafim в Україні Анатолій Кузьмич.

Родзинкою першого для Західноукраїнського Конгресу Ягідників стала панельна дискусія «Оптимізація витрат на вирощування», де успішні фермери ділилися найдієвішими досягненнями, відповідали на запитання залу. В дискусії взяли участь  Олег Босий, співзасновник ТОВ «ФруТек», Василь Вега, керівник кооперативу «Файна поляна» та Віктор Дитинко, директор ТОВ «Долина Агро».

Не менш, ніж автоматизацією, українські ягідники цікавляться об’єднанням – кооперативи, кластери, асоціації. Саме розповіддю про різницю між різними видами формальних та неформальних об’єднань почала Конгрес Кухтіна Ірина – голова громадської спілки «Інноваційне фермерство та кооперація».

На другий день роботи учасники Конгресу відправились в поля – до Юрія Качуня в «Агроспецгосп», де побачили господарство з промислового вирощування смородини неймовірно високого рівня та ознайомилися з технікою для механізації збору виробництва польського заводу Weremchuk.

І закінчився Західноукраїнський конгрес ягідників святом:участю в ягідному фестивалі «Свято файних мрій» в кооперативі «Файна поляна».

Організатори дякують всім ягідникам за щирість, відкритість та неймовірно душевну атмосферу Конгресу.