Текущий номер
В архиве:
 • ЧЕРНIГIВСЬКИЙ КЛОНДАЙК Найближчим часом Україна може стати…

 • НIДЕРЛАНДСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ З ВИРОБНИЦТВА ТА ПЕРЕРОБКИ ОВОЧIВ, ФРУКТIВ ТА ЯГIД У НОВIЙ КАХОВЦI 10 жовтня 2017 р. у…

 • ПРОФЕССИОНАЛЫ ВЫБИРАЮТ «СИНГЕНТА»! «Борщ и капуста – в…

 • КРАСНАЯ «ПЕКИНКА» ОТ КИТАНО – ВАШ КОЗЫРЬ В НОВОМ СЕЗОНЕ! В этом сезоне на продовольственных…

 • ЛУЧШИЕ СОРТА СИНЬОРА ПОМИДОРА УХОДЯЩЕГО СЕЗОНА Позади тяжелая и кропотливая работа.…

 • КОРIАНДР – ОВОЧЕВА ПРЯНОАРОМАТИЧНА КУЛЬТУРА Пряні овочеві культури – це…

 • ЦИКОРНИЙ САЛАТ (ВIТЛУФ) – ОСОБЛИВОСТI ВИРОЩУВАННЯ Головчаста форма цикорного салату-вітлуф (білий…

 • ЛОЖНАЯ МУЧНИСТАЯ РОСА (ПЕРОНОСПОРОЗ) ОГУРЦА И МЕРЫ ПО ОГРАНИЧЕНИЮ ЕГО ВРЕДОНОСНОСТИ Получение высоких урожаев огурца как…

 • ПОДГОТОВКА ЯГОДНИКОВ К ЗИМОВКЕ Последние деньки осени – это…

 • СЛИВА – ДЛЯ ЧЕРНОСЛИВА Из косточковых культур особенный интерес…

Популярные статьи:
 • СОЛНЕЧНЫЙ ВЕГЕТАРИЙ Первичной идее солнечного вегетария уже…

 • Картофель под агроволокном Основная задача овощеводов-любителей и фермеров…

 • ШПАЛЕРЫ ДЛЯ ВИНОГРАДА У меня есть две любимых…

 


 

Share on Facebook

17.10.2017 13:36

СЕМIНАР ПО ЗАХИСТУ ПЛОДОВИХ I ЯГIДНИХ КУЛЬТУР В IНСТИТУТI САДIВНИЦТВА НААН

3 жовтня 2017 на базі Інституту садівництва НААН відбувся науково-практичний семінар «Інтегровані програми контролю плодових і ягідних культур від шкідників, хвороб та екстремальних абіотичних факторів». Організаторами семінару були Інститут садівництва НААН та Інститут захисту рослин НААН за підтримки Національної академії аграрних наук України та Міністерства аграрної політики та продовольства України. Захід зібрав більше сотні учасників – виробників садивного матеріалу, плодів, продукції переробки, фермерів, садівників-аматорів, фірм, які займаються засобами захисту рослин, добривами, та інших представників науково-дослідних установ, дослідних господарств та навчальних закладів.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися віце-президент НААН, академік Я.М. Гадзало, директор Інституту садівництва НААН, академік І.В. Гриник та директор Інституту захисту рослин НААН, член-кореспондент О.І. Борзих.

Актуальним в сучасних умовах є вирощення плодів і ягід без застосування синтетичних продуктів. Чільне місце в технології вирощування будь-якої культури займає захист рослин. Науковці Інституту садівництва розповіли про свої розробки щодо захисту плодових і ягідних культур в умовах органічного садівництва.

У доповіді І. Шевчука завідувача сектора захисту рослин «Управління чисельністю та шкідливістю фітофагів сливи в умовах органічного садівництва» перевага віддається сертифікованим для органічного виробництва мікробним біопрепаратам Бітоксибацилін, Гаупсин, Лепідокид.

Доповнили попередню доповідь С. Градченко і О. Полгороднік, висвітливши аспекти застосування біопрепаратів проти основних хвороб яблуні та кущових ягідників (малини та аґрусу).

Ґрунтовні доповіді представили науковці Інституту захисту рослин: В. Конверська – про застосування яйцепаразита трихограми проти плодожерок; О. Власова – про формування рослиноїдних кліщів у плодових насадження в різних зонах садівництва; А. Черній – про проблеми фітосанітарного оздоровлення плодового саду; Т. Неверовська – про фітосанітарний стан плодового саду та прогноз розвитку шкідників.

У контексті органічного садівництва істотне значення набирає імунологічний метод. Так, співробітники Інституту садівництва Л. Болдижева представила перелік нових, створених нею сортів яблуні, стійких до парші та борошнистої роси, а О. Ярещенко – комплексностійкі сорти суниці, кущових ягідників і нішевих культур: ожини, лохини.

Про те, як стати органічним виробником плодової та ягідної продукції, розповів директор ТОВ «Органік стандарт» С. Галашевський.

У доповіді О. Китаєва йшлося про прилади та засоби, які допоможуть боротися з екстремальними погодними чинниками в насадженнях багаторічних культур.

Представники ТОВ «Сингента» В. Перцьовий та «Центр Біотехніка» М. Тетерук висвітлили питання про особливості застосування відповідно нових хімічних і мікробних препаратів проти шкідників і хвороб плодових і ягідних культур.

О. Дідух, менеджер ТОВ «Ай-Ті-Лінкс», повідомив про роль автоматизованої метеостанції «Інспектор Метео»  в технологіях вирощування плодових і короткострокового прогнозування на її базі розвитку фітофагів і фітопатогенів.

За конструктивну та оперативну роботу особлива подяка співорганізаторам семінару ТОВ «Сингента», ТОВ « Центр Біотехніка», ТОВ «Ай-Ті-Лінкс», ТОВ «Органік стандарт».