Текущий номер
В архиве:
 • IV НАЦIОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ САДУ ЗIБРАВ РЕКОРДНУ КIЛЬКIСТЬ УЧАСНИКIВ 1 червня на базі корпорації…

 • «АГРО-2017» — ГОЛОВНА АГРАРНА ПЛАТФОРМА УКРАЇНИ З 7 по 10 червня…

 • INTERNATIONAL FIELD DAYS UKRAINE: ВДАЛИЙ СТАРТ У ДОСЛІДНИЦЬКОМУ Формат днів поля DLG нарешті…

 • ПОПУЛЯРНОСТЬ САЛАТА НАБИРАЕТ ОБОРОТЫ Свежие, охлажденные, хрустящие салаты –…

 • ТЕХНОЛОГIЯ ВИРОЩУВАННЯ ТОМАТА В СУЧАСНИХ ЗИМОВИХ ТЕПЛИЦЯХ Технологія вирощування овочевих культур в…

 • ПРЕИМУЩЕСТВА B-MOX ФОРМУЛЫ ОТ КОМПАНИИ «БЕЙО ЗАДЕН Б.В.» Эта статья будет особенно интересна…

 • ТЕХНОЛОГИЯ ВЫРАЩИВАНИЯ ЩАВЕЛЯ Щавель – хорошо известная и…

 • НАПРЯМИ СЕЛЕКЦIЇ КАВУНА СТОЛОВОГО Кавун столовий (Citrullus lanatus (Thunb.)…

 • ОСНОВНI ШКIДНИКИ ТА ХВОРОБИ МОРКВИ, СИСТЕМА МОНIТОРИНГУ ПОСIВIВ Морква є однією з провідних…

 • ВИРОСТИТИ РОЗСАДУ ОВОЧIВ З ДОБРЕ РОЗВИНЕНОЮ КОРЕНЕВОЮ СИСТЕМОЮ ТОВ  «Торговий дім Лемберг» ексклюзивно…Популярные статьи:
 • СОЛНЕЧНЫЙ ВЕГЕТАРИЙ Первичной идее солнечного вегетария уже…

 • Картофель под агроволокном Основная задача овощеводов-любителей и фермеров…

 • ШПАЛЕРЫ ДЛЯ ВИНОГРАДА У меня есть две любимых…

 


 

Share on Facebook
07.07.2017 18:36

IV НАЦIОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ САДУ ЗIБРАВ РЕКОРДНУ КIЛЬКIСТЬ УЧАСНИКIВ

1 червня на базі корпорації «АГРОПРОДСЕРВІС», що в селі Настасів Тернопільської області, відбувся IV Національний день саду – ключова подія для садівничої галузі України. Організатором заходу виступили Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) та компанія «Дикун» за підтримки Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Захід урочисто відкрили голова ВАР Андрій Дикун і директор «АГРОПРОДСЕРВІС» Іван Чайківський.

У ході відкриття Андрій Дикун наголосив, що цьогорічний захід зібрав рекордну кількість учасників – більше 300 справжніх патріотів, які займаються садівництвом, незважаючи на всі виклики сьогодення. Голова ВАР закликав присутніх і надалі об’єднувати свої зусилля для розвитку агросектору та відстоювання своїх інтересів.

«Депутати не знають, яка ситуація в селах, вони не знають про вашу роботу в регіонах, про ваші соціальні проекти, скільки мільйонів гривень ви сплачуєте податків. Вони не розуміють, що своїм ринком землі можуть зупинити всю країну. Якщо ми все життя пропрацювали в агросекторі й хочемо залишити після себе щось нашим дітям, у нас повинна бути активна позиція. Сьогодні ми повинні одностайно особисто доносити свою думку до урядовців і депутатів»,  – наголосив Андрій Дикун.

Іван Чайківський зауважив: «Ми стоїмо на порозі вибору. Я хотів би закликати вас всіх, щоб ми разом в нашій країні об’єдналися в одну потужну силу і могли сказати нашій владі: «Ні продажу землі в тих кабальних умовах, які пропонуються!». Ми, аграрії, – за цивілізований ринок, за прозорі правила».

Захід продовжився лекційною частиною двох секцій, де спікери поділилися з учасниками Національного дня саду важливою новою інформацією про сучасне садівництво, переробку й експорт фруктів та ягід.

У ході садівничої секції головний агроном ТОВ «Агрофірма «Весна-2011» Євгеній Пилипончик розповів, чому кооперація є найефективнішою бізнес-моделлю для невеликих ягідних господарств.

Володимир Воєводін, експерт компанії Syngenta, розказав, що цьогоріч у зв’язку з несприятливими погодними умовами садівники і ягідники України втратили близько 60% врожаю. Зокрема, у Черкаській області загибель зав’язі склала більше 90%, також значно постраждала Київська область.

«Частково врятувати могло тільки агроволокно. Іншого захисту не було. Навіть при його застосуванні верхня квітка замерзла, але нижня залишилася й ті, що пізніше вступають, теж залишилися», – поділився секретом спасіння врожаю експерт.

У рамках заходу також відбулася спеціальна секція «Експорт і переробка», під час якої учасники розглянули основні виклики поставок фруктової та ягідної продукції за кордон.

Після завершення теоретичної частини учасники заходу відвідали садову екскурсію та мали нагоду спостерігати демонстрацію садової техніки в роботі та статиці.

IV Національний день саду став майданчиком для спілкування та обміну досвідом представників усієї садівничої галузі, досвідчених експертів, науковців та практикуючих консультантів.