Текущий номер
В архиве:
 • IV НАЦIОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ САДУ ЗIБРАВ РЕКОРДНУ КIЛЬКIСТЬ УЧАСНИКIВ 1 червня на базі корпорації…

 • «АГРО-2017» — ГОЛОВНА АГРАРНА ПЛАТФОРМА УКРАЇНИ З 7 по 10 червня…

 • INTERNATIONAL FIELD DAYS UKRAINE: ВДАЛИЙ СТАРТ У ДОСЛІДНИЦЬКОМУ Формат днів поля DLG нарешті…

 • ПОПУЛЯРНОСТЬ САЛАТА НАБИРАЕТ ОБОРОТЫ Свежие, охлажденные, хрустящие салаты –…

 • ТЕХНОЛОГIЯ ВИРОЩУВАННЯ ТОМАТА В СУЧАСНИХ ЗИМОВИХ ТЕПЛИЦЯХ Технологія вирощування овочевих культур в…

 • ПРЕИМУЩЕСТВА B-MOX ФОРМУЛЫ ОТ КОМПАНИИ «БЕЙО ЗАДЕН Б.В.» Эта статья будет особенно интересна…

 • ТЕХНОЛОГИЯ ВЫРАЩИВАНИЯ ЩАВЕЛЯ Щавель – хорошо известная и…

 • НАПРЯМИ СЕЛЕКЦIЇ КАВУНА СТОЛОВОГО Кавун столовий (Citrullus lanatus (Thunb.)…

 • ОСНОВНI ШКIДНИКИ ТА ХВОРОБИ МОРКВИ, СИСТЕМА МОНIТОРИНГУ ПОСIВIВ Морква є однією з провідних…

 • ВИРОСТИТИ РОЗСАДУ ОВОЧIВ З ДОБРЕ РОЗВИНЕНОЮ КОРЕНЕВОЮ СИСТЕМОЮ ТОВ  «Торговий дім Лемберг» ексклюзивно…Популярные статьи:
 • СОЛНЕЧНЫЙ ВЕГЕТАРИЙ Первичной идее солнечного вегетария уже…

 • Картофель под агроволокном Основная задача овощеводов-любителей и фермеров…

 • ШПАЛЕРЫ ДЛЯ ВИНОГРАДА У меня есть две любимых…

 


 

Share on Facebook
24.05.2017 13:33

«ЯГIДНИЦТВО ТА КООПЕРАЦIЯ» – ПIДСУМКИ I-ГО МIЖНАРОДНОГО ФОРУМУ

28-29 квітня 2017 року у Львові вперше відбулася унікальна подія – І  Міжнародний форум «Ягідництво та кооперація». Захід було організовано Громадською спілкою «Інноваційне фермерство та кооперація», яка має на меті підвищення конкурентоспроможності українського малого та середнього фермера.

Офіційним партнером І-го Міжнародного форуму «Ягідництво та кооперація» виступила група компаній T.B. Fruit – вертикально-інтегрована міжнародна група компаній із замкненим циклом виробництва (вирощування сировини-переробка-транспортування). Інформаційну підтримку заходу надав журнал «Овочі та Фрукти».

Це була по-справжньому цікава подія, яку відвідало 204 учасники із 15 областей України та спікери із 4 країн Європи.

Перший день форуму проходив 28 квітня в сесійній залі Міжнародного форуму «Агропорт Львів 2017» та був присвячений трьом головним темам:

кращим європейським практикам із вирощування ягід (технологічний блок);

збуту ягід як в Україні, так і на експорт;

тонкощам роботи кооперативів.

«Зіркою» технологічного блоку був Кшиштоф Сак (компанія «Агроном плантс», Польща), який провів дуже якісний та цікавий двогодинний тренінг із вирощування полуниці та малини.

Гість із Франції Стефан Ролан, який є консультантом з вирощування овочів та ягід в Міністерстві сільського господарства Франції, поділився тим, як працює у Франції дорадча служба та відповів на запитання аудиторії.

Експерт компанії «Органік стандарт» Сергій Галашевський  розповів, що саме потрібно для того, щоб плантації можна було сертифікувати під популярне в світі органічне виробництво.

Експортно-збутовий блок відкрив засновник групи компаній T.B. Fruit Тарас Барщовський, які є лідерами Європи та світу на ринку яблучного концентрату. Нагода поспілкуватися з людиною, «від настрою якої залежить ринок яблучного концентрату в Європі».

За словами Василя Мартинчука, засновника компанії «Рівнехолод», яка вже багато років є успішною на європейських ринках замороженої ягоди, головна перспектива українського ягідництва полягає саме в органічних ягодах, які найближчі декілька років будуть гарантувати збут та хорошу ціну.

Провідний український експерт Олег Босий (ТОВ «Фрутек») поділився оглядом ринків та головних тенденцій 2017 року.

Про можливості збуту свіжої ягоди розповів Сергій Антончик (ринок «Шувар»).

Від голови ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» Ірини Кухтіної фермери  дізналися про різні типи сертифікації, які потрібні для виходу на ринки Європи, зокрема про стандарт Global GAP, а також про те, коли сертифікація потрібна, а колі ні.

Відкрив кооперативний блок радник з питань сільського господарства Ніколя Перен доповіддю про кооперацію малих та середніх фермерів у Франції.

Справжні лідери кооперативів Світлана Кебалюк та Олег Йовчик поділилися тонкощами керування кооперативами. Керівник проекту «Розвиток полуничних кооперативів» Андній Галяс розповів про можливість залучення додаткових ресурсів для розвитку ефективного ягідного бізнесу.

Польовий другий день, 29 квітня, проходив в СОК «Агрофрут» с. Підгородище Перемишлянського р-ну Львівської області та був присвячений виключно технологічним питанням посадки та догляду за полуницею, малиною та ожиною. Багато спілкування було між самим учасниками, бо саме безпосередній обмін досвідом зазвичай є найефективнішим методом передачі знань.