Текущий номер
В архиве:
 • ЯБЛОЧНЫЙ СЕЗОН-2017/18 В УКРАИНЕ: ИСПЫТАНИЕ НЕПОГОДОЙ И НОВЫМИ РЕАЛИЯМИ Более 150 ведущих игроков яблочного…

 • IV НАЦIОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ КАРТОПЛI Одна електронна бульба, 12 одиниць…

 • ВЫБИРАЕМ СВОЮ ТЕХНОЛОГИЮ ЗАЩИТЫ КАРТОФЕЛЯ Картофель выращивается в мире уже…

 • ЗАХИСТИТИ, ПIДЖИВИТИ, ЗБЕРЕГТИ — У СПIВПРАЦI ДОСЯГАЄМО СПIЛЬНОЇ МЕТИ! Під таким гаслом підрозділ Crop…

 • ОВОЩНОЕ ИЗОБИЛИЕ В ТЕРНОПОЛЬСКОМ КРАЕ Овощи давно завоевали своё место…

 • НАПРЯМИ СЕЛЕКЦІЇ ГАРБУЗА Серед низкистратегічнихсільськогосподарських рослин певне місце…

 • МАЛІБУ F1 ТА ЮРМАЛА F1 – НОВІ ЗІРКИ НА УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ ЦУКРОВОЇ КУКУРУДЗИ Співробітники агровідділу ТОВ «ВКО «Дельта-Агро»…

 • КАРТОФЕЛЬ: ОТ ВЫБОРА СОРТА ДО РЕАЛИЗАЦИИ Картофелеводство — это одна из…

 • ПРОМЫШЛЕННОЕ ХРАНЕНИЕ КАРТОФЕЛЯ Актуальные времени способы сохранности собранной…

 • Ежевику поражает более 60 заболеваний…

Популярные статьи:
 • СОЛНЕЧНЫЙ ВЕГЕТАРИЙ Первичной идее солнечного вегетария уже…

 • Картофель под агроволокном Основная задача овощеводов-любителей и фермеров…

 • ШПАЛЕРЫ ДЛЯ ВИНОГРАДА У меня есть две любимых…

 


 

Share on Facebook
24.05.2017 13:31

НIДЕРЛАНДСЬКИЙ ДОСВIД ТА ТЕХНОЛОГII ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ДОДАНОI ВАРТОСТI У ЛАНЦЮГУ ПЕРЕРОБКИ ТА ЛОГIСТИКИ ОВОЧIВ I ФРУКТIВ

Ми, українці, нащадки хліборобів-гречкосіїв,  сини і дочки країни, де «…хрущі над вишнями гудуть, плугатарі з плугами йдуть…». У віковій боротьбі наші пращури вибороли для нас право жити саме на цій землі, що «тече не лише молоком та медом», а й обдаровує нас за нашу старанну працю щедрими врожаями овочів, фруктів та ягід, яка розкинулася від виноградників Закарпаття до яблуневих садів Слобожанщини, ягідників Полісся до баштанів Причорномор’я.

Ми унаслідували країну, яка володіє 28% запасів світових чорноземів, а земельний фонд України становить 5,7% території Європи. Світ навколо нас стрімко розвивається. Використання сучасних сортів та гібридів світових провідних селекційних центрів дає нам можливість вирощувати продукцію, що й виробники у інших країнах світу. Очікуване зростання кількості населення світу близько 9 млрд осіб до 2050 року супроводжуватиметься й ростом попиту на продукти харчування. Ґрунтово-кліматичні умови та людський потенціал країни спроможні нагодувати набагато більше, аніж ми споживаємо самі. Потрапляння української продукції на високоорганізовані ринки Європи, Америки та Азії неможливе без доведення її до міжнародних норм і стандартів. Продукція, яка виросла на наших полях та у наших садах, ще не є товаром, та щоб отримати за неї кошти, її необхідно доробляти: відсортувати, запакувати, охолодити/заморозити, доставити… Як показує практика, продукція у вигляді, якому поставляється споживачеві на наш внутрішній ринок, немає шансів бути запитаною на високомаржинальних ринках світу. Звісно, можна за будь-яку ціну реалізувати посереднику свіжозібрану продукцію у вигляді сировини,  яка потім, набувши відповідного товарного вигляду, отримає з цього свій прибуток.

Тому виробник, щоб вижити в умовах жорсткої конкуренції, повинен реалізовувати не просто сировину, а висококонкурентну продукцію з якомога вищою доданою вартістю. Для цього він повинен свої овочі, фрукти та ягоди зібрати, зберегти, відсортувати, помити, упакувати, заморозити, а то й переробити їх на соки, джеми, консервації, крохмаль тощо.

Нідерланди, невелика за розміром  країна, в 2016 р. посіла друге місце за обсягами експорту с/г продукції та разом з США та Іспанією є одним з трьох найбільших експортерів овочів та фруктів у світі. Тому нідерландський досвід може служити для України взірцем у міжнародній торгівлі, доробці та переробці продукції, зберіганні, організації та логістиці.

Саме з цією метою Посольство Королівства Нідерландів в Україні та державно-приватне партнерство «FoodTechLink Україна» організували ознайомчу Місію для керівників та власників українських підприємств сектору переробки плодоовочевої продукції. Місія відбулася 5-9 лютого 2017 р. в Нідерландах, з відвідуванням виставки Fruit Logistica (Німеччина) Метою заходу було познайомити учасників із нідерландськими компаніями, виробниками машин та обладнання для зберігання, доробки та переробки плодоовочевої продукції,  показати їх безпосередню роботу на виробництві в компаніях, а також поділитися нідерландським досвідом з кооперації та державної підтримки у просуванні експорту за кордоном.

 

Бенно Грімберг, координатор «FoodTechLink Україна»:

– Метою проекту «FoodTechLink Україна» є налагодження співпраці між незалежними нідерландськими постачальниками обладнання для харчової промисловості, а також переробки, пакування та зберігання сільськогосподарської продукції та українськими компаніями, які працюють у даній сфері. Особливе значення надається відповідності процесу виробництва  продуктів харчування базовим вимогам безпеки та гігієни, прийнятим не лише у Європейському Союзі, а й в усьому світі. Саме з метою ознайомлення з такими стандартами, а також аби надихнути представників українського бізнесу та познайомити їх з методами та технологіями роботи їх нідерландських колег у сфері сільського господарства та переробки і була організована поїздка до Нідерландів та на виставку Fruit Logistica. Ми намагалися показати нашим гостям новітні тенденції, а також найкраще обладнання для виробництва, пакування та зберігання продуктів харчування, яке відповідає високим стандартам безпеки та гігієни сучасного споживача. Ми спробували продемонструвати не лише саме обладнання, а й економічно вигідні способи його застосування, які зможуть принести прибуток українським бізнесменам.